U14 B

• Tým BCM Olomouc si přivezl bronzové medaile z NF U12

Druhý květnový víkend se konalo Národní finále mladších minižáků U12 ve Žďáru n. Sázavou. Náš tým ve pod vedením trenérů O. Zatloukala, L. Kapani a M. Dosedělové přivezl bronzové medaile!!!

Kluci se v základní skupině utkali nejdříve s Frýdkem-Místkem (67:42) a následně narazili na mistry pražského přeboru Tygry Praha (84:86). V zamotané skupině kde měl každý tým po jednom vítězství jsme nakonec skončili s nejlepším skóre na 1.místě a ve čtvrtfinále jsme narazili na Pardubice. Zápas jsme skvěle zvládli a nakonec po výhře 80:61 postoupili do nejlepší 4 turnaje! V semifinálovém zápase jsme poměřili síly s dosud suverénním týmem NH Ostrava. Konečný výsledek (93:64) se může zdát „jednoznačný“, ale na hřišti to byla pořádná mela, ještě v poločase 49:38.

Do zápasu o 3.místo jsme vstoupili nekompromisně proti Sršňům z Písku. Kluci se nebáli a perfektně soupeře zaskočili. V poločase 46:21 a zdálo se, že je hotovo. Ovšem ve třetí části nás soupeř přitlačil a ukázal, že ještě není konec. Čtvrtina 5:16 pro soupeře! V poslední Q jsme už ale zápas kontrolovali a úspěšně dovedli do vítězného konce 71:45 a tím získali po dlouhých letech opět cenný kov na závěrečném republikovém turnaji a současně si pro další rok zajistili i místo na NF U13!

Do ALL STAR sestavy celého turnaje se dostal i náš borec Vojta Macháček. Nejlepšími střelci našeho týmu byli shodně s 69 body Ondra Němčák a Šimon Suchánek.

Určitě je na čem dále pracovat a co rozvíjet! Zmíním pouze naše TH. Za celý turnaj jsme měli tuto bilanci: 160/66 = 41%.

Na závěr se sluší poděkovat rodičům, kteří celé 3 dny kluky neskutečně povzbuzovali, chovali se sportovně a svými hlasivkami a bubny byli opravdu naším šestým hráčem! Díky.

• Přijďte nás povzbudit!!!!
  • Hráči U15 se během měsíce března zúčastnili běžecké výzvy a podpořili olomouckou ZOO!
    Starší žáci U15 se během měsíce března účastnili běžecké výzvy, kdy se jim podařilo celkově překonat 427 kilometrů! Za každý kilometr pak trenéři podpoří adopcí Fenka Berberského z olomoucké ZOO.  (Pokračování textu…)
  • U15B: Tak i tak, ale kdo vám to, kluci, udělal?!?
    Jako ve škole – za sobotu proti Mohelce dobrá 2, v neděli propadák a slabá 4, aby žák měl motivaci pokračovat a nemusel jít rovnou v srpnu na komisionální opravné zkoušky. (Pokračování textu…)
  • U15B: Další porce zkušeností z Valmezu a Nového Jičína
    Bez ohledu na výsledky, a hlavně bez ohledu pukající srdce některých osob blízkých všichni kluci mají za sebou další dobrou dávku zkušeností, kterou nenajdou doma na gauči, na narozeninách příbuzného ani nezískají pouhým sezením na lavičce. (Pokračování textu…)
  • U15B: Bažanti jdou do boje, aneb Kafe dnes vařil silný
    S premiérou U15B jsem byl nadmíru spokojený. Bez lakování narůžovo a dětinského chválení si kluci uhráli svoje a nezanechali špatný dojem. Vynechám porodní bolesti spojené s rychlogenezí tohoto seskupení a celý administrativně covidový cirkus kolem, (Pokračování textu…)