O KLUBU BCM OLOMOUC

BCM Olomouc

Basketbalové centrum mládeže Olomouc (BCM) je dlouholetý úspěšný basketbalový oddíl, který nepřetržitě od svého založení v r. 1993 pokračuje v tradici sportovní výchovy mládeže bývalé Dukly Olomouc, odkud se v začátcích rekrutovala většina jeho trenérů a hráčů. Stará se o všechny věkové kategorie chlapců od prvních tříd ZŠ po hráče na středních školách. Jeho přípravky lze najít na celém území města Olomouce. Věříme, že tu svou nejbližší spádovou si najdete i Vy a Váš syn.

Naše mise

Naší misí je budovat v mládeži nejen basketbalové dovednosti, ale také hodnoty jako týmový duch, férovost a odhodlání, aby se naši hráči stali úspěšnými sportovci a mimo jiné byli připraveni na svoje budoucí léta ve společnosti i mimo basketbal.

Naše cíle

Chcete-li ze svého syna mistra světa, nedávejte ho k nám. Chcete-li se radovat z jeho medailí v žákovském věku, jste úplně jinde. Chcete-li mít ze syna správně „otřískaného“ kluka s dobrou kondicí, který chytne míč, nezlomí se při kotoulu a zažije hory legrace v partě vrstevníků, pak jste na správné adrese.

stručná historie

BCM patřilo v období 1994-2006 mezi absolutní špičku v republice umístěními v juniorských soutěžích a počtem předávaných hráčů do nejvyšších soutěží včetně národních týmů ČR. Po reorganizaci a zaměření na mladší kategorie v této tradici dále pokračujeme v jiných formách.

Petr Reich Předseda klubu

  Buďme upřímní a nelžeme si – doba je jiná a i my se jí musíme přizpůsobovat. Jako kluci jsme v létě dali dvě a dvě tašky na stranu a hráli fotbal před domem, dokud se nesetmělo nebo nebylo slyšet, „Domů!“. Podobně v zimě se dávaly hokejky na hromadu, rozházely jedna-tam-druhá-tam a šel se mydlit hokej. A k tomu „přehazka“ přes sušáky a někdy s holkama vyvolávka a další a další hry. Aniž by kdo co zkoumal, tak to byl skvělý všestranný trénink přiměřený věku s obecnými základy dovedností. Nikdo do toho nekecal, běhalo se a „makalo“, motivace byla jasně daná, nikdo nechtěl prohrát, a tak počet skoků a dopadů, hodů, kopů a chytání byl vyšší než v dnešním řízeném trénování.

  Karel Hůlka Organizační pracovník

   Co můžete očekávat?

   nová doba

   Za okolností a možností současné generace a také, možná ještě více, jejich rodičů (!), se jako trenéři mládeže snažíme vytvářet optimální podmínky pro pohybové základy kluků a jejich další rozvoj. Proto u nás najdete široké zastoupení různých sportů a pohybových činností. Ano, děláme basketbal, ale právě kvůli obecné tendenci ubývání motorických podnětů a rozmanitosti pohybových odpovědí u nás budou děti hrát různé sporty a zvládat pestré pohybové činnosti. Atletiku a základní gymnastiku, ovládat švihadlo, dělat techniku i kondici a především míčové hry pro své dovednostní a soutěživě participační náboj.

   Dlouhodový rozvoj sportovce

    

   Nečekejte rychlé výhry v horizontu pěti roků, aby se ten „váš“ tým mohl fotit na stupních vítězů žákovských mistrovství. K tomu se čistě technicky vedle brzké selekce z velkých náborů dají využít prostředky, které vedou rychle k cíli. Problém pak nastává v jeho dalším vývoji, kdy chlapec se svou omezenou, specifickou množinou dovedností a pohybů nemůže konkurovat hráčům, kteří šli relativně pomalou postupnou cestou a jsou na tom pak kondičně a dovednostně lépe, dokáží se prosadit a většinou je to i více baví.

   VEDENÍ BCM OLOMOUC

   IMG_8297

   Petr Reich

   Předseda klubu

   Karel Hůlka

   Organizační pracovník

   Matěj Strniště

   Šéftrenér mládeže U11-U15

   Zdeněk Rechtik

   Šéftrenér přípravek

   WhatsApp Image 2023-09-15 at 08.40.42 (1)

   Filip Koukol

   Trenér

   Ondřej Zatloukal

   Trenér

   Karel Theuer

   Trenér

   Kryštof Skula

   Trenér

   Matěj Musil

   Trenér

   Tereza Chodilová

   Trenérka

   milotova

   Daniela Milotová

   Trenérka

   IMG-20230107-WA0002

   Jan Vybíral

   Kondiční trenér