U11B

• Deset (11) statečných U11B

V sobotu se kluci U11B utkali v domácím prostředí proti silné Kroměříži. I když měli kluci hned od začátku prvního zápasu slzy v očích a předem prohrávali zápas, který ještě nezačal, špatný zápas to úplně nebyl. Dělali chyby v obraně, koše jim moc nepadali, tak se aspoň někteří snažili. Druhý zápas se nesl úplně v jiné atmosféře. Po motivaci v šatně od Dupreeho McBrayera, který se přišel podívat na zápasy a hlavně podpořit kluky.  Začali kluci makat jak v útoku tak hlavně v obraně. Na hřišti předváděli kolektivní hru a nedali Kroměříži nic zadarmo. Oba zápasy jsme prohráli, ale za druhý zápas kluci nemusí mít vůbec hlavy dole ale naopak předvedli bojovný výkon a zaslouží si pochvalu.

• Vstup do druhé poloviny sezony

V sobotu začala kategorii U11B druhá polovina sezóny. Po první půlce soutěže jsme byli na půleném třetím místě právě s našim sobotním soupeřem, kterým byl Jeseník. V prvním utkání jsme ještě na hřišti spali a spíše koukali co předvede náš soupeř. Bohužel Jeseník na nás skočil hned od první minuty a my jsme na to nebyli připravení, a nechali jsme si je bodově utéct. Soupeř byl agresivnější, rychlejší a bojovnější. I když kluci svoji hru v druhém poločase zlepšili tak na vítězství to nestačilo. V druhém zápase, jakoby nastoupil jiný tým, kluci začali bránit, bojovat o každý míč, a hlavně na nich byla vidět ta chtíč vyhrát. Proto i přes napínavý konec jsme zvládli vybojovat vítězství 20:18. Kluci a hlavně Domča Duraj a Kryštof Smékal si zaslouží pochvalu za druhý zápas, kdy jsme se probudili a začali plnit jednoduché pokyny, co se učíme na tréninku.

• Super výkon od U11B ve Zlíně

V sobotu jsem odehrály poslední dvojzápas letošního roku a to ve Zlíně. Už před zápasy jsme věděli, že to bude těžký soupeř a velmi vyrovnaná dvě utkání. A jak jsme předpokládali tak to bylo, Zlín na nás nastoupil s obrovskou bojovností a tvrdostí a na to jsme někteří nebyli ještě po cestě připravení. Po první velmi vlažné čtvrtině, kluci ve druhé čtvrtině začali bojovat o každý míč. V prvním zápase jsme nakonec zvítězili 40:34. Po malé pauze začalo druhé utkání. Jako vždy jsme si mysleli, že to půjde samo a zase jsme nebojovali. V druhém poločase se kluci vyburcovali a začali znovu chtít vyhrát a hlavně se o to chtěli poprat. Asi 8 sekund do konce jsme prohrávali o 1 jediný bod, kluci skvěle zabojovali a získali míč a poslední střelou utkání rozhodli o našem vítězství nad Zlínem i v druhém utkání a to 29:28. Kluci zaslouží pochvalu i za obranu, kdy už skoro pokaždé měli správné postavení, ale hlavně zaslouží pochvalu za to, že i když se prohrávalo tak to nevzdali a bojovali dál.

• U11B v Kroměříži

V sobotu jsme předehráli dvě utkání v Kroměříži. Od první minuty prvního zápasu, bylo jasno o výsledku. Kroměříž na nás nastoupila velmi bojovným výkonem, bohužel my jsme se lekli a báli se hrát tak jak umíme. V druhém poločase se kluci už otrkali a ukázali jsme i my, že už něco málo basketbalového také umíme. Druhý zápas už jsme bojovali hned od první minuty a naše hra se zlepšila o 100 %. Kluci zaslouží pochvalu za bojovnost a snahu i když už bodový rozdíl byl vysoký. Z Kroměříže vezeme sice dvě vysoké prohry, ale i spoustu zkušeností a víme na čem do budoucna pracovat.

• Zápasový týden U11B

U11B předehráli ve čtvrtek dvojzápas s Prostějovem. Pro některé naše hráče to byl první basketbalový zápas. V prvním zápase jsme měli hodně zbytečných ztrát, ale i tak jsme dokázali zvítězit. V druhém zápase jsme zlepšili naši celkovou hru a došli si i pro druhou výhru. V sobotu nás čekal venkovní dvojzápas ve Valašském Meziříčí. Kvůli nemocem jsme na zápas nakonec dorazili pouze v 11 lidech. Ale i přesto, kluci předvedli dva velmi slušné výkony jak v útoku, kde jsme byli schopni si pěkně a přesně přihrát a poté i proměnit dvojtakt, tak v obraně, kde jsme už skoro všichni měli správné postavení. Kluci si všichni zaslouží pochvalu za bojovný výkon. Z Valmezu tedy vezeme další dvě výhry.

• Basketbalový víkend U11B

Družstvo U11 B odehrálo v sobotu druhé kolo soutěže a to v Jeseníku, kde jsme první zápas prohráli ale druhý jsme zabojovali a dokázali druhý zápas vyhrát. nakonec si tedy vezeme z Jeseníku jednu výhru a jednu prohru. V neděli jsme se zúčastnili prvního letošního NRT U11 který pořádala Kroměříž. Na turnaji jsme předvedli slušný výkon, ale ani na domácí Kroměříž ani na Nový Jičín jsme nestačili a proto si odvážíme konečné třetí místo.