ZŠ Čajkovského

 • Pololetní turnaj přípravek

  Celkem 10 základních škol z celé Olomouce se setkalo v sobotu dopoledne na hale UP k vzájemnému měření sil podle upravených pravidel basketbalu. Na 65 dětí tak dostalo příležitost předvést své dovednosti mimo stěny tělocvičny své základní školy na velké scéně před zraky zvědavých diváků. Na místě přes 10 trenérů vzorně připravených, aby zvládlo celý tento kolotoč. Utkání následovala jedno za druhým na obou plochách, na jedné skupina A ve složení: ZŠ Heyrovského, ZŠ Stupkova, ZŠ Demlova, ZŠ Svatoplukova a letošní nováčci ze ZŠ Gorkého. Druhou skupinu B tvořily tyto ZŠ: Čajkovského, Rožňavská, Řezníčkova a také letošní nováčci ze ZŠ Tererova a Hálkova.

  Ve skupinách docházelo k lítým bojům, ale v obou skupinách soupeře vždy jedna ZŠ převyšovala rozdílem třídy. ZŠ Stupkova a ZŠ Rožňavská si to tak ve finále rozdaly o první místo v turnaji. Další utkání už byla velmi vyrovnaná, a tak o nasazení do finálových bojů o umístění rozhodovalo nakonec až skóre. Matematika byla neúprosná, takže o třetí místo se utkala ZŠ Svatoplukova a nováčci letošního ročníku ZŠ Tererova. O páté místo svedla boj družstva ze ZŠ Heyrovského a ZŠ Čajkovského. O sedmé místo se utkali oba letošní nováčci, tedy ZŠ Hálkova a ZŠ Gorkého. O deváté místo bojovali ostřílení kluci ze ZŠ Demlova a ZŠ Řezníčkova. 

  Všichni zúčastnění obdrželi ze předvedené výkony personalizované diplomy a taštičku s překvapením, kde si snad každý našel něco, co ho potěšilo. Minimálně čokoládka s logem BCM nebo úchvatnou siluetou baskeťáka od našeho partnera Čokoládovny Troubelice musela zmírnit zklamání z případné závěrečné porážky z bojů o umístění.

  Konečné pořadí ZŠ v pololetním turnaji:

  1. Rožňavská
  2. Stupkova
  3. Svatoplukova
  4. Tererova
  5. Heyrovského
  6. Čajkovského
  7. Gorkého
  8. Hálkova
  9. Demlova
  10. Řezníčkova

  Doufáme, že se turnaj líbil i všem přihlížejícím. Výkony všech dětí byly obdivuhodné a obrovský kredit zaslouží zvláště letošní tři nováčci ze ZŠ Hálkova, Tererova a Gorkého, kde se přípravka rozjela až letos a velký dík patří nejen trenérům, kteří našli odhodlání se do toho pustit, ale také vedení zmíněných škol, které podporuje sportování svých dětí v rámci školní družiny a je nám velkou oporou a partnerem. Stejně tak děkujeme i všem dalším ZŠ za jejich spolupráci, protože bez vzájemné spolupráce, podpory a důvěry by to nešlo. Díky i všem zúčastněným trenérům a hráčům z kategorie U17 – U19 – byli jste úžasní! Děkujeme také hráčům z BK Redstone Olomoucko, že došli, rozdali podpisy, úsměvy, plácnutí, udělali spoustu fotek a pomohli zapálit další srdíčka pro basket. 

 • Globus final4 Olomoucké školní ligy
  Ve středu 5. 4. 2023 se za účasti vedení klubu sešlo přes 80 sportovních nadšenců z našich sportovních přípravek na sportovní hale Univerzity Palackého, aby naposledy v letošním školním roce změřili síly a utkali se o titul mistra Olomoucké školní basketbalové ligy, která letos probíhá za účasti 7 základních škol. Zahájení akce se zúčastnil předseda klubu dr. Reich a šéftrenér sportovní sekce Matěj Strniště, kterým děkujeme za jejich účast a podporu. 
 • Olomoucká školní liga v novém kabátě již běží

  Informace o druhém kole najdete zde: http://www.olomouckaskolniliga.cz/index.php/2022/11/09/prvni-turnaj-ovladla-stupkarna/

  Více informace o jednotlivých školách na https://www.olomouckaskolniliga.cz/

 • Start Olomoucké školní ligy se blíží

  Po roční pauze způsobené koronavirem se letos konečně rozběhne Olomoucké školní liga základních škol. Pro více informací klikněte ZDE

 • Středy na Heyráku patří klukům z přípravek. Držte si klobouky !
  Počasí bez mraků, teplota proklatě nahoře a hřiště se plní. Na dalším tréninku chlapců přípravek a kandidátů do nově vznikajícího týmu U10 na Heyrák přišli noví kamarádi a zaplnili celý basketbalový kurt. (Pokračování textu…)
 • Příměstský tábor SK UP BCM Olomouc – srpen 2021
  Pondělí 23.8. – čtvrtek 26.8.2021

   Pouze chlapci týmů U12/roč.2010 a mladší (Pokračování textu…)

 • Utkání našeho klubu v říjnu 2020
 • Utkání našeho klubu v září 2020
 • Do odvolání rušíme přípravky na ZŠ a Školní ligu
  S odkazem na usnesení BR státu a aktuální situaci se zrušenou výukou na ZŠ rušíme do odvolání odpolední basketbalové přípravky BCM a stejně tak středeční utkání Olomoucké školní ligy.

  (Pokračování textu…)

 • Slavíme 70 let od vzniku 🙂
  Zveme vás na slavnostní galavečer, který se uskuteční v sobotu 7.3. 2020 v Regionálním Centru Olomouc, záštitu převezme olomoucký primátor.
  Večerem bude provázet olympijský vítěz Aleš Valenta a součástí programu by kromě jiného také mělo být ocenění nejvýznamnějších osobností (funkcionář, trenér, sportovec s historickým mezinárodním úspěchem) a nejúspěšnějších sportovců SK UP (mezinárodní sportovní úspěch z posledních 4 let).
  Lístky jsou v prodeji v prodejně UPoint na Horním náměstí.