Dvojnásobná dávka Ostravy pro U15

O víkendu 16.-17.10. přivítali chlapci z kategorie U15 na domácí palubovce dvojici ostravských soupeřů. Sobotní duel nabídl dramatický průběh s dramatickou koncovkou s týmem BK Snakes Ostrava a nedělní dopoledne patřilo souboji s BK NH Ostrava.

S herní a dovednostní kvalitou ostravských Snakes jsme byli před zápasem plně smířeni. Naopak naším cílem bylo vstoupit do utkání z pozice takzvaných „underdogs“ a spoléhat se, že nás soupeř herně podcení. Prvních pár minut nijak nenasvědčovalo tomu, že by nás soupeř podcenil, protože se ujal vedení po rychlých a rázných protiútocích. Přesto jsem trpělivě důvěřoval, že naše chvíle teprve přijde, a proto nebyl důvod k obavám. Kompaktní týmovou obranou, rychlou hrou dopředu, a i díky proměňování těžkých střel jsme se dostali zpět do utkání a v poločase jsme vedli o tři body. Vstup do druhého poločasu nám vyšel skvěle díky devítibodové šňůře, na kterou musel soupeř reagovat oddechovým časem. Výkony obou týmů se nesli v podobném duchu: chvíle pěkných akcí střídali chvíle nepřesných rozehrávek a ztrát, a proto do koncovky se šlo za vyrovnaného stavu. Avšak v jednom z klíčových momentů jsme využili podmínek domácího prostředí, zejména domácích obrouček, které nám dovolily po sérii těžkých střel si vytvořit další bodovou šňůru, a tu jsme v posledních 2 minutách hájili zuby-nehty. Soupeř se nevzdával a podařilo se mu dotáhnout na rozdíl dvou bodů. V posledních vteřinách došlo k několika uspěchaným rozhodnutím a tým Ostravy si vytvořil obrovskou šanci zápas poslat do prodloužení. Ve velkém zmatku jsme nepokryli hráče na doskoku a soupeř se zazněním závěrečného klaksonu vyrovnal… Všechny oči však směřovaly na rozhodčí utkání, kteří rázně rozpažili na znamení, že koš neplatí a na tabuli tak zůstalo finální 80:78 pro domácí. Může se zdát, že konečná střela rozhodla utkání. Přesto bych zdůraznil jednu statistiku, kterou já považuji za rozhodující a jedná se o úspěšnost trestných hodů – úspěšně jsme proměnili 68 % trestných hodů a celkově jich dali o 6 více než soupeř…

BCM Olomouc 80 : 78 BK Snakes Ostrava

Flaks – 27b, TH 4/3; Pazdera – 26b, TH 10/7; Broda Jan – 11b, TH 8/5; Bílek – 6b, TH 2/0; Broda Jakub – 4b, TH 2/2; Sedlák – 2b, TH 2/2; Růžička – 2b; Přindiš – 2b; Jakeš a Bouchal – 0b

Nedělní soupeř BK NH Ostrava byl papírově o něco lepší než náš sobotní, a tak se předzápasové pokyny nezměnily. I úvod utkání byl podobný tomu sobotnímu a většinu první čtvrtiny jsme drželi se soupeřem tempo. Bohužel s nastupující únavou po těžkém sobotním utkání a zvyšující se herní kvalitou soupeře se do poločasu naše bodová ztráta vyšplhala na 27. Ve druhém poločase tým Ostravy nastoupil s ještě více agresivní obranou, která nám dělala problém při rozehrávce a nedal tak prostor pro jakékoliv zaváhání. Celkově si tedy chlapci z NH Ostravy dokráčeli k přesvědčivé výhře.

BCM Olomouc 47 : 113 BK NH Ostrava

Pazdera – 21b, TH 7/3; Broda Jan – 11b; Bílek – 5b, TH 2/1; Flaks – 4b, TH 2/0; Přindiš – 4b; Růžička – 2b; Broda Jakub – 0b, TH 2/0; Sedlák, Jakeš a Bouchal – 0b