U14 na začátek napůl úspěšní

Na tým U14 čekala hned na úvod těžká dvé utkání proti soupeřům z Opavy a NH Ostrava. V prvním utkání s Opavou se nám podařilo málem dokonat překvapení kola.

Po první čtvrtině jsme drželi vedení 17:9, pak ale Opava zlepšila svoji činnost na obranné polovině a naše sebevražedné nájezdy do 4 hráčů končili velice často ztrátou a zakončeným protiútokem Opavy. Takto jsme se protrápili až do třetí čtvrtiny, kdy soupeř převzal vedení utkání (39:48). Nicméně tady příběh nekončí, protože naše družstvo nesložilo zbraně a parádním comebackem si vybojovalo dramatické prodloužení, do kterého se šlo za stavu 50:50. Bohužel v poslední minutě a půl prodloužení jsme dvakrát sami do koše porušili pravidlo o krocích a již jsme nebyli schopni odpovědět soupeři na jeho tříbodové vedení. Opava tak urvala vítězství v prodloužení 59:62.

O osudu utkání rozhodly hlavně obrany na obou stranách hřiště, kdy Opava celé utkání předváděla tvrdou agresivní obranu se správnými výpomocemi. Na druhé straně naše obrana byla místy až moc děravá a usnadňovala soupeři často cestu do koše. Mrzet nás také může nespočet neproměněných „šoupáků“.

Za utkání v Opavě patří pochvala všem hráčům. Nic se nevzdalo, bojovalo se až do poslední chvíle, lavička žila a byla naším šestým hráčem.

Druhé utkání s NH Ostrava proběhlo trošku s jiným scénářem. Krok jsme drželi pouze prvních pár minut, poté se ukázala nadvláda NH Ostrava a postupně si šli do suverénního vedení. Celé utkání jsme zaostávali jak technicky, rychlostně, ale zejména i agresivitou, do které se nám moc nechce. S velikým přehledem si Ostraváci dokráčeli pro vítězství 122:65.

 

BK Opava: BCM (62:59)

Broda Jan 27, Pazdera 20, Flaks 9, Bílek 2, Růžička 1

NH Ostrava : BCM (122:65)

Broda Jan 25, Pazdera 17, Flaks 10, Broda Jakub 6, Keder 3, Růžička 2, Stašek 2