Žáci U14 o víkendu 2x proti Snakes Ostrava

V sobotu se olomoučtí žáci U14 vydali na ostravskou palubovku při ZŠ Dvorského, kde sídlí domácí Snakes Ostrava. V neděli pak stejný tým přivítali doma…

Do sobotního utkání vstoupil lépe soupeř. Domácí do utkání vlétli, zatímco my nebyli schopni rozběhat nohy a do rychlých protiútoku se spíš ploužili, místo abychom sprintem pelášili kupředu. Naše laxní obrana dovolila soupeři hned v úvodu tři trojky a než jsme se rozkoukali, houkal klakson první čtvrtiny, přičemž na tabuli svítilo 24:14 pro domácí Snejks. Moc nám sebevědomí nepřidalo ani zranění Ríši Seluckého, který v 1Q při souboji pod košem nešťastně spadl a do utkání již nenastoupil. Úvod druhé kvarty jsme zahájili již o něco lépe než první dějství, nicméně stále jsme se nedokázali přizpůsobit obraně domácích a rychlý protiútok nám drhnul. V obraně už to bylo ale o poznání lepší. Společně s odvážnými průniky kapitána Karla Očenáška a litém boji pod košem Petra Vaňourka, který  sbíral doskoky na obou stranách, jsme se dokázali do poločasu vrátit do utkání a v půli držet dvoubodové vedení. V druhém poločase jsme již dokázali těžit z naší výškové převahy a kolektivního zodpovědného výkonu na obranné polovině. Soupeře držel ve hře výborným střeleckým výkonem domácí Smažák, který ke dvěma tříbodovým pokusům z 1Q přidal ve třetí čtvrtině další 3. Bojovnost a nasazení z konce třetí části se nám podařilo přenést i do 4. čtvrtiny a postupně jsme tak kolektivním výkonem dotáhli utkání do vítězného konce.

Snakes Ostrava – SK UP BCM Olomouc 61:76 (24:14, 33:35, 46:55)

V neděli jsme pak hostili ostravské Snakes doma. Vstup do zápasu se nám povedl o mnoho lépe než-li v sobotu. Dařilo se fungovat v obraně a nacházet backdoorové sběhy, které jsme efektivně proměňovali. Na povedený vstup jsme dokázali navázat i v druhém dějství, pustili míč dopředu a po zisku míče rychleji (než v prvním špílu) přecházeli na útočnou polovinu z čehož  se nám dařilo skórovat. Společně se super nasazením v obraně, jsme dokázali natáhnout vedení v poločase na 19 bodů. Ve třetí a čtvrté čtvrtině jsme pokračovali v dobré týmové hře, bojovali o každý míč a postupně si došli v utkání pro vítězství.

SK UP BCM Olomouc – Snakes Ostrava 87:57 (18:14, 47:28, 67:42)

Vyseknout poklonu si rozhodně zaslouží také soupeř, který byl pro nás zatím nejtěžším oříškem v této fázi soutěže a svým nasazením a bojovností nás donutil vymáčknout ze sebe to nejlepší. Takto dobře připravený tým jsme zatím letos v soutěžním utkání nepotkali a i přes vyšší rozdíl ve skóre ve druhém utkání se rozhodně nemají ostravští Snakes za co stydět, protože nás svou dobrou hrou pořádně potrápili.

Z naší strany to zejména v sobotu nebylo příliš povedené představení, avšak kvitovat musíme  nasazení v obraně. Bylo určitě odpovídající takovémuto utkání, naši borci oba zápasy odmakali jak se sluší a patří a pokračují tak v soutěži bez ztráty kytičky. Nicméně mnohem těžší zápasy přijdou, protože extraligová část je ještě trošku někde jinde. Proto nelenit, makat a bavit se basketbalem dál 🙂

Na závěr opět musíme poděkovat naši fanouškům, kteří v obou utkáních vytvářeli parádní basketbalovou atmosféru a naše kluky povzbuzovali co to dalo 🙂
A jestli se v našich článcích objevuje závěrem „message“ pro kluky a určité ocenění, tentokráte musím vyzdvihnout komunikaci mezi hráči. Velmi se mi líbilo povzbuzování ať už na lavičce, v šatně či při timeoutech. Podpořit se v pozitivním duchu i když to zrovna nešlape je důležitý a mnohem konstruktivnější než okusovat nehty nebo sklápět hlavu. Tým utkáním žil a toto velice cením. Jen tak dál!