U14

 

 • Tým BCM Olomouc si přivezl bronzové medaile z NF U12

  Druhý květnový víkend se konalo Národní finále mladších minižáků U12 ve Žďáru n. Sázavou. Náš tým ve pod vedením trenérů O. Zatloukala, L. Kapani a M. Dosedělové přivezl bronzové medaile!!!

  Kluci se v základní skupině utkali nejdříve s Frýdkem-Místkem (67:42) a následně narazili na mistry pražského přeboru Tygry Praha (84:86). V zamotané skupině kde měl každý tým po jednom vítězství jsme nakonec skončili s nejlepším skóre na 1.místě a ve čtvrtfinále jsme narazili na Pardubice. Zápas jsme skvěle zvládli a nakonec po výhře 80:61 postoupili do nejlepší 4 turnaje! V semifinálovém zápase jsme poměřili síly s dosud suverénním týmem NH Ostrava. Konečný výsledek (93:64) se může zdát „jednoznačný“, ale na hřišti to byla pořádná mela, ještě v poločase 49:38.

  Do zápasu o 3.místo jsme vstoupili nekompromisně proti Sršňům z Písku. Kluci se nebáli a perfektně soupeře zaskočili. V poločase 46:21 a zdálo se, že je hotovo. Ovšem ve třetí části nás soupeř přitlačil a ukázal, že ještě není konec. Čtvrtina 5:16 pro soupeře! V poslední Q jsme už ale zápas kontrolovali a úspěšně dovedli do vítězného konce 71:45 a tím získali po dlouhých letech opět cenný kov na závěrečném republikovém turnaji a současně si pro další rok zajistili i místo na NF U13!

  Do ALL STAR sestavy celého turnaje se dostal i náš borec Vojta Macháček. Nejlepšími střelci našeho týmu byli shodně s 69 body Ondra Němčák a Šimon Suchánek.

  Určitě je na čem dále pracovat a co rozvíjet! Zmíním pouze naše TH. Za celý turnaj jsme měli tuto bilanci: 160/66 = 41%.

  Na závěr se sluší poděkovat rodičům, kteří celé 3 dny kluky neskutečně povzbuzovali, chovali se sportovně a svými hlasivkami a bubny byli opravdu naším šestým hráčem! Díky.

 • Přijďte nás povzbudit!!!!
 • Úvod žákovské extraligy U14

  Kluci z kategorie U14 mají za sebou první dvě utkání žákovské extraligy. Na domácí palubovce přivítali v sobotu 8. 1. 2022 BK NH Ostravu a v neděli 9. 1. 2022 přijeli BK Snakes Ostrava.

  (Pokračování textu…)
 • U14: ´Make or break´, ´head over heels´, a pak „viktorka“ s postupem

  Tito mladí muži se ve čtvrtek 16.12.2021 v podvečer v Ostravě zasloužili o to, že opět některý z týmů BCM Olomouc postoupil v celorepublikové soutěži do další fáze:

  Jakub Broda, Jan Broda, Jakub Galko, Tomáš Husička, Jáchym Jakeš, Tomáš Mlčoch, Nikola Nevrlý, Metoděj Pazdera, Marek Přindiš, Matyas Sikora, Jan Stašek a Matěj Šaradín.

  Snakes Ostrava : SK UP-BCM Olomouc             71 : 85  (10:33, 21:20, 22:14, 18:18)

  Body: Pazdera 35-TH 20/7, Broda Jan 23-7/1 (2), Broda Jk 14-6/2, Galko 5-2/1, Šaradín 3-2/1, Jakeš, Stašek 2, Sikora 1-2/1, Husička, Mlčoch, Nevrlý, Přindiš 0.

  TH 39/13 = 33 %                   F- 21               Trojky: 2

  (Pokračování textu…)
 • U14 na výletě do ZOO v Bystrci, aneb proti Tygrům a Hadům
  Nehrozilo ani pokousání ani uštknutí, nanejvýš tvrdé laktátové nohy po nucených sprinterských soubojích, či různě bolavé údery na trup, když se náš hráč dokázal statečně postavit soupeři na průraz. S tím se ovšem počítá a bere jako daň za srovnání s kvalitními soupeři. (Pokračování textu…)
 • Jednou si nahoře a jednou zase dole aneb U14 vs. Snakes Ostrava
  Dvě družstva kvalitního soupeře ze Snakes Ostrava na nás čekaly v druhém hracím víkendu. První utkání s B týmem se neslo v naší režii, dařilo se nám agresivně bránit a ze získaných míčů postupně navyšovat náskok. (Pokračování textu…)
 • První vítězství v lize U14
  Ve svátečním dnu jsme si zajeli na výlet do Nového Jičína ve velice početné sestavě. Papírově slabší soupeř nám dovolil protočit všechny hráče a rovnoměrně rozložit minuty. Po vyrovnané zahřívací první čtvrtině (29:22) jsme začali nabírat bodový rozdíl a druhou čtvrtinu vyhráli v poměru 42:15. (Pokračování textu…)
 • U14 na začátek napůl úspěšní
  Na tým U14 čekala hned na úvod těžká dvé utkání proti soupeřům z Opavy a NH Ostrava. V prvním utkání s Opavou se nám podařilo málem dokonat překvapení kola. (Pokračování textu…)
 • Pohár rektora Univerzity Palackého 2020
  Další ročník turnaje pořádaného pro kategorii U14, v letošním roce kluci narozeni 2007 a mladší, je za námi. Bohužel. stejně jako další turnaje napříč ČR, byl i náš turnaj lehce ovlivněn současnou situací a karanténními opatřeními, ale naštěstí nebyl zrušen úplně. (Pokračování textu…)