U13 (roč. 2010)

 • Příprava zahájena!

  Soutěžní kategorie U13, U14, U17, U19 a Muži zahájili v tomto týdnu své letní přípravy.

  Pokračovat ve čtení článku..
 • Termín zápasů na novou sezónu jsou na světě!

  Září 2022

   10.9.11.9.17.9.18.9.24.9.25.9.28.9.
  Muži KNBL       
  Muži 1.LM  D-Brno D-N.Jičín  
  Muži 2.LM    D-ŽďárD-Chrudim 
  ženy    D-PceD-Pečky 
  U19  V-BrnoV-Brno  V-Příbor
  U17    D-NHD-F-M 
  U15  V-F-MV-N.Jičín  V-PV
  U14V-BrnoV-Brno  D-ŽabinyD-Podolí 
  U13      
  U13B  V-Přerov    
  U12   D-PV  
  U11   D-PV   
  U11B  V-Zlín    
  U10       
  Poračovat ve čtení článku..
 • U13 si přiváží cenné zkušenosti z Národního finále v Děčíně

  Kategorie U13 se zúčastnila národního finále v „nedalekém“ Děčíně. Očekávání na umístění nebyla vysoká, ale jedno vítězství ve skupině a následný postup do čtvrtfinále byl sen. Nicméně nasazení do „skupiny smrti“ (BK Pardubice a USK Praha) byl pro nás těžký kousek a zůstala na nás tak skupina o 9.-12. místo. Ale i to se ve sportu někdy stává.

  (Pokračování textu…)
 • Tým BCM Olomouc si přivezl bronzové medaile z NF U12

  Druhý květnový víkend se konalo Národní finále mladších minižáků U12 ve Žďáru n. Sázavou. Náš tým ve pod vedením trenérů O. Zatloukala, L. Kapani a M. Dosedělové přivezl bronzové medaile!!!

  Kluci se v základní skupině utkali nejdříve s Frýdkem-Místkem (67:42) a následně narazili na mistry pražského přeboru Tygry Praha (84:86). V zamotané skupině kde měl každý tým po jednom vítězství jsme nakonec skončili s nejlepším skóre na 1.místě a ve čtvrtfinále jsme narazili na Pardubice. Zápas jsme skvěle zvládli a nakonec po výhře 80:61 postoupili do nejlepší 4 turnaje! V semifinálovém zápase jsme poměřili síly s dosud suverénním týmem NH Ostrava. Konečný výsledek (93:64) se může zdát „jednoznačný“, ale na hřišti to byla pořádná mela, ještě v poločase 49:38.

  Do zápasu o 3.místo jsme vstoupili nekompromisně proti Sršňům z Písku. Kluci se nebáli a perfektně soupeře zaskočili. V poločase 46:21 a zdálo se, že je hotovo. Ovšem ve třetí části nás soupeř přitlačil a ukázal, že ještě není konec. Čtvrtina 5:16 pro soupeře! V poslední Q jsme už ale zápas kontrolovali a úspěšně dovedli do vítězného konce 71:45 a tím získali po dlouhých letech opět cenný kov na závěrečném republikovém turnaji a současně si pro další rok zajistili i místo na NF U13!

  Do ALL STAR sestavy celého turnaje se dostal i náš borec Vojta Macháček. Nejlepšími střelci našeho týmu byli shodně s 69 body Ondra Němčák a Šimon Suchánek.

  Určitě je na čem dále pracovat a co rozvíjet! Zmíním pouze naše TH. Za celý turnaj jsme měli tuto bilanci: 160/66 = 41%.

  Na závěr se sluší poděkovat rodičům, kteří celé 3 dny kluky neskutečně povzbuzovali, chovali se sportovně a svými hlasivkami a bubny byli opravdu naším šestým hráčem! Díky.

 • Poslední utkání U13 v sezoně

  Kategorie U13 v sobotu 23.4. soupeře z Jeseníku na KTV Hynaisova. Průběh utkání byl zcela v naší režii již od prvních minut a soupeř bohužel nekladl výrazný odpor. Hráči si tak dokráčeli pro další vítězství s vysokým bodovým rozdílem.

  (Pokračování textu…)
 • BCM Olomouc bude mít své zastoupení na národním finále ve dvou mini žákovských kategoriích

  Velký úspěch pro naše dva týmy! Družstva z kategorie U13 a U12 se představí na závěrečných republikovych turnajích.

  Mladší minižáci se představí 6. – 8. května na turnaji ve Žďáru nad Sázavou, ve skupině se utkají nejdříve se soupeřem z Frýdku-Místku a potom poměří síly s vítězem pražské skupiny Tygry Praha.

  (Pokračování textu…)
 • Přijďte nás povzbudit!!!!
 • Odvetné utkání ve Zlíně U13

  Kategorie U13 dnes odehrála odvetné dvojutkání proti soupeři SKB Zlín, který bohužel nastoupil v oslabené sestavě. Po pomalejším rozjezdu v první čtvrtině, kdy jsme se zmohli na pouhé 3 body, jsme zapnuli motory a začali jsme na hřišti dominovat jak v bojovnosti, tak i ve hře 1v1.

  (Pokračování textu…)
 • Hráči U13 se konečně potkali se Zlínem

  Po dlouhých skoro dvou letech se naši hráči U13 konečně potkali s největším rivalem ve středomoravském kraji – SKB Zlín. Historicky byly naše vzájemné utkání v kategoriích U10 a U11 vyrovnaná. Párkrát bylo i utkání šťastnější pro soupeře. V kategorii U12 jsme bohužel neměli možnost poměřit síly z důvodu zrušené sezony jako reakce na pandemii COVID.

  (Pokračování textu…)
 • Povánoční trápení U13 stále pokračuje

  Povánoční trápení U13 pokračovalo tentokrát v domácím utkání proti Kroměříži. Nejeden znalec basketbalu by dnešní utkání mohl nazvat basketbalovým porodem – bylo to dlouhé a občas to hodně bolelo, ale dočkali jsme se šťastného konce. Kdybychom si z dnešního utkání udělali technický zápis, možná by z toho byl rekord v počtu zbrklých ztrát a porušeních pravidel o krocích. V tomto ohledu jsme si mysleli, že takovéto základy jsme nechali už za sebou na začátku kategorie U12 a máme tyto činnosti zvládnuté. Opak byl ale dnes pravdou. Vánoční pauza, covidové karantény a u některých i pohodlnost v tréninkovém procesu nám dnes nastavili zrcadlo našeho basketbalového počínání – a nebylo to vůbec hezké.

  (Pokračování textu…)