U12

 • U12 zvládli všechna 4 zahřívací kola

   4 zápasy během týdne mají za sebou kluci z U12. Poměřili se nejprve s namixovaným družstvem Basketu Olomouc a v neděli zajeli vykrást hnízdečko k Orlům do Prostějova. (Pokračování textu…)

 • Upracované výhry U12 nad Zlínem, aneb syndrom zadních sedadel autobusu.

   Zlín se ukázal jako silný houževnatý soupeř. Zvláště ve druhém utkání měl úseky, kdy naše chlapce přehrával, přičemž driblink při přechodu obrany do útoku a překonávání 1/1 v rychlosti jim dělal mnohem menší potíže než nám. (Pokračování textu…)

 • Noc v tělocvičně BCM – podzimní edice roku 2018 (7) 1.-2.12.2018

     Report a fotografie z proběhlé noci v tělocvičně naleznete na www.nocvtelocvicne.cz/

 • I přes nemálo komplikací vybojovali U12 dvě těsná vítězství v Kroměříži

     Kroměříž – BCM 46:52, 68:69

  Byl to náročný celý týden pro většinu hráčů kategorie U12. Někteří absolvovali utkání v Kroměříži už před týdnem s U13, jiní odehráli v týdnu přátelské utkání s U11 a nemalá skupina našich hráčů si ještě ve čtvrtek zopakovala rok starý bronzový úspěch v JrNBA! V pátek menší regenerace a sobota už zase v tělocvičně v Kroměříži. A bylo poznat, že už je toho hodně!

  (Pokračování textu…)

 • Naši kluci opět vítězně s Prostějovem, tenotkrát U12ky

    

  Ve druhém kole jsme OP U12 jsme na domácí palubovce přivítali soupeře z Prostějova. Utkání bohužel zase nepřineslo kvalitu ani těžší okamžiky, kterými je potřeba si projít a díky kterým můžeme jít basketově nahoru. Počet přihlášených družstev a jejich kvalita v OP je bohužel slabá a chybí těžká utkání. Potom se nemůžeme divit, že ve srovnání s ostatními oblastmi jsme tak tak průměrní. Proto během sezóny budeme hledat utkání jinde a příští rok přemýšlet, do které oblasti se přihlásit, pokud chceme mít skutečné srovnání a dostávat „na budku“ než se těšit z takových zápasů.

  (Pokračování textu…)

 • Kluci z BCM se vytáhli na turnaji v Hradci Králové

      Druhý zářijový víkend a zase na basketu. Zatímco minulý týden sbírali kluci z týmu U12 na turnaji v Olomouci pouze zkušenosti a měřili se se staršími soupeři, tento víkend už naplno proti „svým“ vytáhli svoje basketové dovednosti a poměřili se na velmi zajímavě obsazeném turnaji v Hradci Králové s ostatními týmy.

  V prvním utkání jsme narazili na soupeře z Klatov, jedné z kvalitních líhní mládežnického basketbalu. Kluci mladší ale velmi šikovní s námi neztráceli vůbec krok. Nutili nás k chybám a my jsme se s tím nemohli vůbec srovnat. Bohužel rámec utkání hrubě ovlivnilo chování trenéra Ing. Svojanovského, který byť patří k trenérským tvářím basketbalu, absolutně nezvládl svou roli a neustále kouskoval zápas svým nesportovním chováním vůči rozhodčím, našemu týmu a pořadatelům. (Pokračování textu…)

 • Kluci z BCM se vytáhli na turnaji v Hradci Králové

   Druhý zářijový víkend a zase na basketu. Zatím co minulý týden sbírali kluci z týmu U12 na turnaji v Olomouci pouze zkušenosti a měřili se se staršími soupeři, tento víkend už naplno proti „svým“ (Pokračování textu…)

 • U12 získávaly zkušenosti na olomouckém Poháru rektora UP kategorie U13

  Trošku předbíháme basketbalový růst, ale když se naskytne taková příležitost, musí se chytit za pačesy! (Pokračování textu…)

 • Better late than never aneb tábor miníků roč.2007-2011 v srpnu na Bouzově

  Venkovní tábory, Příměstský tábor a basketbalové turnaje jdou od půlky srpna nemilosrdně jeden za druhým v režimu 24/7 a skoro není čas (Pokračování textu…)

 • Takhle asi ne, aneb U11 dostaly „na holou“

      Zápas s kvalitním soupeřem z Valmezu jsme si asi představovali jinak. Ale náznaky nezdaru se objevovaly už při rozcvičování. Srandičky, zkracování vzdálenosti a laxnost při zakončení se přece musí projevit v zápase. Nebo snad ne? Nebo si myslí naši borci, že „ono“ to přijde samo? Smůla, zase nepřišlo. A je to každé utkání stále dokola. A pak přijde zápas, soupeř mi dýchá na záda a já se ne a ne trefit. Sakra, čím to je? Odpověď už snad nemusím psát. (Pokračování textu…)