U10 (roč. 2013 a ml.)

 • U10 na pražském turnaji Tygr Cup

  Ve dnech 7.-9. června reprezentovali kluci z naší nejmladší kategorie U10 náš klub BCM na prestižním turnaji Tygr Cup, který byl pořádán u hlavního města Prahy v Jenči, kde má domácí zázemí basketbalová škola Tygři Praha. Formát byl podobný jako národní finále – 12 týmů a z různých koutů České republiky. A jelikož se v této kategorii nepořádá národní finále, tak tento turnaj sloužil jako super možnost utkat se soupeři, se kterými ještě naši nejmladší neměli možnost si zahrát. Turnaje se tedy zúčastnili kromě našeho BCM také: domácí Tygři Praha A, B a holky, NH Ostrava A i B, Sršni Písek, Pardubice, Příbor, Horní Počernice, Sokol Pražský a Holice.

  Hned v úvodu turnaje na nás čekal velmi silný soupeř z Pardubic. A že se jedná o silného soupeře jsme se přesvědčili od prvních minut. Velice dobrá úroveň individuálních dovedností, skvělá hra 1v1 a rychlá přechodová fáze. I přes nepříznivé skóre jsme předvedli bojovný výkon, který byl podložený relativně dobrou obranou. Soupeř z Pardubic byl následným vítězem celého turnaje a troufám si říct, že se jedná o nejlepší mančaft v ČR, takže se za výkon rozhodně nemusíme stydět.

  V dalším utkání jsme změřili síly s NH Ostravou B. V tomto utkání jsme si dokázali spravit chuť, protože od začátku jsme udávali tempo a dokázali jsme se jednoduchou hrou prosazovat 1v1. V druhém utkání jsme zvítězili a postupovali jsme z druhého místa skupiny.

  Ve čvrtfinále jsme se utkali znovu s NH Ostravou, ale tentokrát s výběrem NH A. Utkání bylo v úvodu relativně vyrovnané, ačkoliv měl soupeř menší náskok. Zdobila nás dobrá, bojovná obrana, ale v druhé části utkání nás soupeř zlomil, a to zejména díky pár hráčům s lepší úrovní individuálních dovedností.

  Následoval nás boj o 5.-8 příčku. V prvním utkání jsme měřili síly s domácími Tygry Praha A. Očekávání byla různá, ale bohužel se nám vůbec nepovedl vstup do utkání. Jednalo se o 4. utkání na turnaji a na klucích se podepsala únava. Soupeř nás jednoduše přejel se vším všudy. I taková utkání jsou důležitá a poučná do budoucna, a proto i za takovou lekci jsme rádi.

  V posledním utkání jsme bojovali o konečné 7. místo se Sokolem Horní Počernice. Od začátku až dokonce bylo utkání velmi vyrovnané a sledovali jsme spíše souboj obran. Přesto jsme to byli my, kteří vždycky lehce bodově odskočili a ve výsledku nám to stačilo na těsné vítězství.

  Na turnaji jsme nasbírali plno nových zkušeností a hlavně to pro všechny bylo první velké srovnání s top kluby z ČR. Nakonec bereme pěkné 7. místo a plno motivace a inspirace na to se dál zlepšovat. V neposlední řadě také děkuji všem zúčastněným hráčům a rodičům za super přátelskou atmosféru.

 • U10 v odvetě s Kroměříží

  Víkendová sobota 16.3. patřila mimo jiná utkání BCM také naši nejmladší kategorii U10. Na domácí palubovce jsme přivítali soupeře z Kroměříže.

  Do obou utkání jsme vstoupili velice aktivně a bojovně a dokázali jsme si vytvořit mírné vedení. Bohužel však soupeř dokázal na náš styl hry vždy zareagovat a překlopit vedení na svou stranu. Ačkoliv jsme stále udržovali dobrou úroveň bojovnosti a soupeře jsme dobře bránili na vlastní polovině, tak nás naopak velice trápilo zakončování. Plno neproměněných jednoduchých střel dokázal soupeř využít pro rychlé protiútoky a z těchto protiútoků dávali jednoduché koše.

  Víme, kde nás tlačí bota a už teď na trénincích zase makáme, abychom se zlepšili. Přesto je potřeba kluky pochválit za bojovnost a obranu, na které můžeme dále stavět.

 • Náročný víkendový program pro nejmenší

  O víkendu čekalo na naše hráče kategorie U10 hned 5 utkání. V sobotu se postavili v rámci soutěže soupeři ze Zlína. Zlínské „béčko“ však kladlo nemalý odpor. První utkání rozhodovala až druhá pětka hráčů, která čelila pětici zlínských děvčat. Druhé utkání bylo o poznání těsnější a skončilo rozdílem pouhých 2 bodů. Už tady se však začalo projevovat to, že pokud nebudeme proměňovat jednoznačné šance, tak budeme těžko vyhrávat. 

  Druhý den nás totiž čekal turnaj pod hlavičkou ČBF, který jsme pořádali na naší sportovní hale. První utkání s Kyjovem bylo z naší strany velmi ospalé, ale nakonec se nám podařilo zvítězit s relativně pohodlným náskokem. Proti již známému soupeři z Lanžhota šlo o daleko vyrovnanější bitvu, která nakonec skončila o 6 bodů v náš prospěch. Nutno podotknout, že jsme se bohužel nedostali ani přes hranici 20 bodů, přitom šancí jsme měli plno! Právě na již zmíněné neproměňování jasných šancí jsme doplatili v posledním utkání proti Uherskému Brodu. Zatímco my jsme ze samostatných nájezdů přímo do koše (12 v jedné čtvrtině) nebyli schopni dát koš, tak soupeř každý povedený únik nemilosrdně trestal. Díky vyrovnanosti turnaje tak na nás zbylo „až“ třetí místo před Kyjovem, a přesto že jsme Lanžhot porazili, tak si holky vybojovali první místo a na druhém místě skončil mix Uherského Brodu. Všem rozhodčím, trenérům, dětem, rodičům a dalším rodinným příslušníkům děkujeme za účast a skvělou atmosféru. Soupeřů gratulujeme k úspěchům a snad zase brzdy na viděnou. Máme hodně na čem pracovat, tak s hlavou vztyčenou se do toho můžeme pustit.

   

 • Kluci U10 získávali cenné zkušenosti proti lídrovi tabulky ze Zlína
  V sobotu 20. ledna se v olomoucké sportovní hale uskutečnilo basketbalové dvojutkání mezi domácími kluky U10 a vedoucím týmem tabulky ze Zlína. Byla to pro oba týmy příležitost ukázat své dovednosti a získat cenné zkušenosti. První utkání bylo vcelku jednoznačné. Zlínští kluci si vytvořili velký náskok už v první čtvrtině a udržovali ho po celé utkání. Domácí tým se snažil snížit rozdíl, ale nedokázal zastavit útočnou sílu soupeře. Druhé utkání bylo již lepší, co se týče obranného projevu. Domácí kluci hráli srdnatě a bojovali o každý míč. Zlínští hráči byli ale rychlejší a přesnější v zakončení a nakonec zvítězili. Cíl stanovený trenérem se však podařilo splnit, takže i přes prohru jsme byli spokojení. Oba týmy si po zápasech podali ruce a pogratulovali si k dobrému výkonu. Domácí trenéři byli spokojeni s bojovností a nasazením svých hráčů(zvláště ve druhé utkání), ale uznali, že Zlín byl lepší a zaslouženě vyhrál. Basketbalové dvojutkání bylo pro oba týmy poučné a zábavné. Kluci U10 si užili hru, kterou mají rádi, a získali cenné zkušenosti, které jim pomohou v dalších zápasech. 
   
  Powered by AI by Bing
 • Kluci U10 na turnaji v Příboře
  O předvánočním víkendu se naše nejmladší herní kategorie vydala již na čtvrtý turnaj mimo oficiální soutěž StM. V Příboře jsme změřili síly s družstvy ze severu. Konečně jsme se tak potkali s agresivními soupeři, kteří byli schopni nám sebrat i míč i s rukama, na což v našich podmínkách střední Moravy nejsme vůbec zvyklí. (Pokračování textu…)
 • 1. místo pro U10 na turnaji v Lanžhotě
  Chlapci z kategorie U10 se v sobotu 18.11. zúčastnili prvního ze série turnajů ČBF. Turnaj se konal na jihu Moravy ve městě Lanžhot a dalšími zúčastněnými týmy byli Basket Brno, TJ Jiskra Kyjov a domácí Lanžhot.

  V prvním utkání jsme změřili síly s Basketem Brno. Vytvořili jsme si na začátku mírné vedení, a to se nám v průběhu utkání dařilo udržovat. V určitých momentech, po naší nepozornosti v obraně, se soupeři několikrát podařilo náš náskok stáhnout, ale když to bylo potřeba, zabrali jsme v obraně, skórovali jsme z rychlých protiútoků a vedení si zase mírně navýšili. Basket Brno porážíme rozdílem třinácti bodů.

  Přestávku mezi zápasy vyplnily dovednostní soutěže a následně po těchto soutěžích na nás čekal druhý soupeř, domácí Lanžhot. Vyrovnané a dramatické utkání nabídlo plno krásných akcí a bojovných momentů v podání obou celků. V posledních minutách zápasu jsme prohrávali o pár bodů, ale v závěru jsme zabrali, podařilo se nám vybojovat pár míčů, a díky přesné mušce našich hráčů jsme vývoj utkání otočili v náš prospěch. Skvělou atmosféru vytvořili rodiče a hlasitým fanděním dovedli naše hochy k druhému vítězství a tentokrát o 3 body.

  Na závěr turnaje jsme nastoupili proti týmu z Kyjova. Naladěni dvěma výhrami jsme soupeře dobře tlačili v obraně a padalo z toho plno košů. V obraně jsme pracovali tak dobře, že nám soupeř nedal jediný bod a vysokým rozdílem jsme si pojistili jak vítezství v zápase, tak zároveň i v celém turnaji.

  Gratulace směřuje klukům k prvnímu vyhranému turnaji a také velké dík patří rodičům za jejich podporu a fandění po celou dobu turnaje.

 • U10: Po zápasech s Hranicemi nás čeká turnaj v Lanžhotě
  Hráči z naší nejmladší kategorie U10 se chystají na první Turnaj ČBF, který se uskuteční v sobotu 18.11. v Lanžhotě. Další důležité herní zkušenosti budou získávat proti týmům Jiskra Kyjov, Basket Brno a domácím Sokol Lanžhot.

  V rámci jejich pilné přípravy tak navážou na předchozí soutěžní utkání, které odehráli 4.11. proti TJ Sigma Hranice. Jednalo se o první domácí utkání, ale bohužel jsme soupeři z Hranic dvakrát podlehli. Předvedli jsme bojovný výkon, a hlavně jsme zjistili plno věcí, na které se musíme zaměřit v tréninku. Přesto zápas splnil svůj hlavní úkol, a to získat co nejvíce herních zkušeností. Už teď se poctivě a pilně připravujeme na další utkání.

 • První zápasová zkušenost pro nové U10
  Chlapci z kategorie U10 odehráli svá vůbec první soutěžní utkání v basketbalové sezóně 2023/24. Své první zápasy odehráli na palubovce Zlína, kde nastoupili proti tamnímu béčku kategorie U10.

  Už je to pár týdnů, co poctivě chodíme na tréninky a připravujeme se s našimi nejmladšími baskeťáky. Kluci už nedočkavě vyhlíželi první soutěžní utkání a tento čas právě nadešel. Na zápasy do Zlína jsme odcestovali v krásném počtu 21 hráčů a všichni nechali na hřišti své maximum. Oba zápasy nabídly plno pěkných týmových akcí, a to díky bojovnosti v obraně, anebo přihrávkám do rychlých protiútoků, ze kterých jsme si vytvořili plno příležitostí na skórování. V obou utkáních jsme si připsali vítězství, ale nejdůležitější jsou cenné zkušenosti, které kluci získali ze své basketbalové soutěžní premiéry. Děkujeme všem rodičům za podporu a těšíme se na další utkání.

  Fastav Zlín B : SK UP BCM Olomouc 11:36

  Fastav Zlín B : SK UP BCM Olomouc 14:30

 • U10 mají za sebou poslední letošní soutěžní utkání
  V sobotu se na hale UP naše nejmladší herní kategorie postavila naposledy v této sezoně mixu Zlína v rámci soutěže U10. Teď už nás budou čekat jen přátelská utkání a snad i turnaj ČBF pro kategorii U10. (Pokračování textu…)
 • Souboj o Olomouc zvládli lépe naši kluci
  Kategorie U10 o víkendu odehrála na Stupkárně derby proti dívčímu týmu OSK Olomouc. Tělocvična narvaná k prasknutí povzbuzujícími rodinnými příslušníky a spousta sportovně nadšených dětí. Takové bylo sobotní odpoledne v Olomouci. (Pokračování textu…)