Středomoravské derby U14

První letošní derby o krále střední Moravy proběhlo v kategorii U14 proti sousedům z Prostějova. Začátek utkání se nesl v poněkud ospalém duchu a místy se nám nedařilo vůbec plnit základní pokyny i proti papírově slabšímu soupeři. I přesto jsme se dostali velice rychle do bodového vedení, když nám stačilo správně a rychle rozběhnout naše mašiny na rychlé smrtící protiútoky. V poločase jsme se dostali na skóre 58:14, kdy už bylo pro naše hráče největší obtíž udržet pozornost a soustředění na svůj výkon na 100%. Bohužel jsme se občas dostali do situací „honba za individuálními body“ místo týmového basketbalu, kterým se chceme prezentovat. Jedna z věcí, ke kterým se nesmíme nechat zlákat, zejména během první poloviny sezony, což by nám mohlo vymstít v druhé fázi soutěže proti kvalitnějším soupeřům.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu a finální rozdíl ve skóre stoupal až na 79 bodů. Kredit patří hráčům z Prostějova, kteří neskládali za celé utkání zbraně a bojovali až do posledních minut v čele se svým lídrem Martinem Rosbergem. Na naší straně se blýsknul zejména ze tříbodového oblouku kapitán týmu Vojtěch Malaska.

Děkujeme všem fanouškům a rodičům, kteří přišli podpořit naše hráče.

BCM : Orli Prostějov 116:39