U13 bronzoví aneb RAZ, DVA, TŘI… 4

O uplynulém víkendu se naši kluci kategorie starší mini U13 zúčastnili finálového turnaje MČR v Brandýse nad Labem. Jako vítěz oblastního přeboru a loňští bronzoví medailisté ze Žďáru byli ve skupině nasazeni z prvního místa. Soupeři jim byl Žďár n. S. (61:37) a Chomutov (105:49). Ve čtvrtfinále na ně čekal druhý tým ze skupiny A – Tygři Praha. Velmi dobře hrajícího protivníka jsme týmovým výkonem porazili 68:61 a postoupili do semifinále a bojů o medaile. Soupeřem nám byli Sršni z Písku, kteří oproti loňskému roku posílili o pár výborných kluků. Po vyrovnaném poločase jsme ve 3Q měli problémy s agresivní obranou Sršňů. Ti nás donutili k několika ztrátám a do poslední části šli se 7 bodovým náskokem. Ten se nám podařil po několika minutách stáhnout a závěr už byl o maličkostech. Když v závěru soupeř o koš odskočil, ještě jsme mohli srovnat TH, ale nepovedlo se, a tak závěrečné skóre 66:69 pro Písek.

V posledním zápase mistrovství o 3. místo jsme se potkali s Válečníky z Děčína, kteří byli vedeni výborným Kučerou. Ale co na plat, jeden hráč prostě výsledek už neudělá. Skvělou obranou Adama W. a týmovým výkonem všech hráčů jsme díky skvělé 1Q udrželi 10 bodový náskok až do konce. A tak závěrečné skóre 68:59 pro BCM Olomouc je krásným výsledkem této kategorie kluků ročníku 2010/11 a potvrzení loňského výsledku.

Nejlepším hráčem týmu byl zvolen Adam Weiser, do All star byl vybrán Filip Přikryl.