První domácí utkání U15 a rovnou derby s Prostějovem

Nezvykle v úterý a na státní svátek Den české státnosti odehráli kluci z kategorie U15 své první utkání na domácí palubovce. Soupeřem jim byli prostějovští Orli, čímž se navázalo na sérii tradičních utkání, patřící pod hlavičku s názvem „Hanácké derby“.

Na utkání se přišlo podívat plno fanoušků, a byli jimi nejen rodiče, ale i například kluci z kategorie U14, kteří s pomocí bubnu a řehtaček měli na starost domácí choreo. Hned od úvodního rozskoku jsme soupeři znepříjemňovali rozehrávku agresivní obranou, a díky tomu jsme už na jejich obranné polovině měli plno zisků, které jsme bodově proměňovali z rychlých protiútoků. Dokonce se nám dařilo nedovolit soupeři vyhodit po koši z outu a celkově nám náš houževnatý styl hry vybudoval do poločasu vedení v poměru 73:11. Ve druhém poločase došlo na změnu sestavy a bohužel se částečně vytratila koncentrace, která chyběla při zakončování jednoduchých střel a nájezdů v blízkosti koše. Naopak soupeř více zabral a třetí čtvrtinu jsme prohráli 10:12. Poslední čtvrtina však opět nabídla více koncentrovaný a týmový výkon, zakončili jsme ji skórem 30:0 a pojistili si tak celkovou výhru 113:23.

Pomocným asistentem na tento zápas byl Tomáš Flaks, který měl na starost technický zápis, a proto přidávám více informací do statistik (bohužel asistence byly počítány až od druhé čtvrtiny, jinak věřím, že někteří hráči by se dostali nad hranici 10 asistencí).

BCM Olomouc 113 : 23 BCM Orli Prostějov