U19 – tentokrát na palubovkách soupeřů úspěšně

Opět nás čekala dvě venkovní utkáni. Proti BK Snakes Ostrava B a BK Hladnov Ostrava.
Museli jsme se obejít bez našich dvou bodových lídru Kalabise a Waclawka.

Sobotní utkání se Snakes Ostrava bylo do poločasu vyrovnané (32:32). Ve 3/4 jsme získali 7 bodovou převahu, kterou jsme udrželi až do konce.

BK Snakes Ostrava – SK UP BCM Olomouc 65:73

Pavlovič 17, Kučera 12, Nosek 11, Rochovanský 11, Uličný 9, Palička 5, Homola 3, Miklenda 2, Řezníček 0.

V neděli proti BK Hladnov jsme začali dobře, trefovali jsme volné střely, a přehrávali soupeře 1 na 1. Soupeř po 8 minutách změnil obranu a hra se do poločasu vyrovnala (39:43)
Zónová obrana Hladnova nám dělala potíže a soupeř šel v 26 minutě poprvé do vedení. Po 30 minutách jsme prohrávali 57:52.
Hledání optimální sestavy trvalo dlouho. Ale nakonec se to povedlo. Trpělivou hrou jsme náskok stáhli a od 37 minuty vedení nepustili.