U17

• Proběhllo Final Four Olomoucké školní ligy basketbalu

O průběhu a výsledcích letošního ročníku Olomoucké školní ligy se dočtete zde.

• U17 v Kyjově a ve Zlíně

Přes nepřízeň jarních prázdnin jsme se dali dohromady a odjeli na venkovní utkání.
    Premiéru v Kyjově si odbyl Pavel Dohnal.
    Obě utkání jsme zvládli a s přehledem vyhráli.

Jiskra Kyjov – BCM Olomouc 47:72

(Pokračování textu…)

• 3 body z venku byly pro U17 „A“ zklamáním.

Bez zraněného Rochovanského, bez Uličného a Paličky, kteří byli na lyžařském výcviku, jsme odjeli na palubovku Nového Jičína. V omlazené sestavě si odbyl premiéru Ladislav Hlávka.
    Soupeř, který je v tabulce poslední, nekladl žádný odpor. Do utkání zasáhlo všech 9 hráčů a všichni zaznamenali body.

BC Nový Jičín – BCM Olomouc 61:92

Waclawek 24, Pavlovič 13, Horák 13, Sedlák 11, Němčík 10, Sedláček 8, Hužva 6, Řezníček 5, Hlávka 2.

• Druhá část soutěže začala pro U17 dobře.

Po 14 dnech jsme si po skončení základní části dali odvety se soupeři z posledního kola.

V sobotu jsme hostili Zlín. Tentokrát jsme byli lépe připraveni a také motivováni. Už od 1. minuty nebylo pochyb kdo je v tomto duelu favoritem.
    Po čtvrtinách 31:10, 25.4, 26.10 a 14:13 bylo naše vítězství jednoznačné.

• Stručné zhodnocení základní části, pohledem kapitána Matěje Paličky

„První půlka sezóny měla svá pozitiva, ale zároveň je i lehkým zklamáním. Všechno začalo nevydařeným vstupem do prvních zápasů s Ostravou a dosud neporaženou Opavou. Ve značně oslabené sestavě jsme nedokázali uhrát důležité body, které nás mohou nyní mrzet. Zápas ve Žďáru bychom všichni nejraději vymazali z paměti a nešťastná koncovka proti Brnu nám úplně zavřela dveře do play-off. Ve všech zápasech rozhodovala především naše hlava. Krásným příkladem bylo utkání v Opavě, v jehož první půli jsme nabrali ztrátu 20 bodů, ale úsilím a bojovností v druhém poločase jsme dokázali zápas ještě zdramatizovat.

• Poslední kolo základní části zvládli U17 úspěšně.

Na utkání do Zlína, po vleklých nemocech a se značným tréninkovým výpadkem odjelo 8 hráčů.
    Průběh také tak vypadal. Z povinnosti se stal boj a Zlín, který zvítězil letos jen třikrát, byl odhodlaný nás porazit.
    30 minut bylo utkání vyrovnané (46:44) a hráči se trápili hlavně v koncovce. V 32 minutě se nám povedlo střelecké trápeni prolomit a 11 boby v řadě jsme utkání rozhodly.

• DĚKUJEME…..

• Doma proti Brnu a Žďáru nad Sázavou

Odvetné utkání proti Brnu mělo podobný průběh, jako když jsme hráli u nich. Vedení až o 15 bodů, jsme si nechali ukrást a v poločase vedli pouze o 8. Špatný nástup do 3/4 a po 25 minutách bylo vyrovnáno. Zbylých 14 minut to bylo koš za koš.
    Minutu před koncem jsme vedli o 4. Nedali jsme z pod koše, faulovali a soupeř proměnil (Pokračování textu…)

• Napůl úspěšný „A“ tým U17

Po velice zbrklém začátku utkání na obou stranách, kdy to na hřišti vypadalo jako na závodišti vozatajů, jsme nakonec převzali otěže do našich rukou a kontrolovali tempo zápasu. Dopracovali jsme se až k 20 bodovému náskoku, ale bohužel jsme v koncovce nebyli schopni udržet koncentraci a soupeř nás v závěru (Pokračování textu…)