U19

• Videovzpomínka na finálové odpolede Olomoucké školní ligy je tady!!!!

• Nezdar v Opavě

Tomáš Kalabis:

Laxní start Opava okamžitě potrestala a po třech minutách hry byl stav 10:0. Naštěstí jsme se poté dostali do tempa a zlepšili jsme všechny aspekty hry,                                                                                                    díky čemuž se nám povedlo do konce poločasu vyrovnat. Velmi nás srážel dolu počet nedaných střel a zbytečných ztrát. Naopak Opava hrála vyrovnaně a
    (Pokračování textu…)

• Ve finálové skupině celostátní ligy U19 na palubovkách soupeřů úspěšní jen napůl.

první únorový víkend jsme si dali pořádnou porci ujetých kilometrů. V sobotu v Praze proti Sokolu Žižkov a v neděli proti týmu BK Levharti Chomutov. (Pokračování textu…)

• U19 začali finálovou skupinu výhrou a prohrou.

První hrací víkend finálové skupiny celostátní ligy dopadl 50 na 50.

V sobotu jsme zvítězili nad týmem Kolína, kdy jsme od začátku vedli, ale podařilo se nám soupeře zlomit a bodově mu utéct o více jak 12 bodů.
    Celé utkání jsme se střelecky trápili. Což jsme kompenzovali dobrou obranou a doskokem pod oběma koši.

• Na hale UP jsme přivítali legendární a hvězdný tým Dukly Olomouc

Všemi očekávané derby proti jednomu z nejznámějších klubů české basketbalové historie, tedy proti slavné Dukle Olomouc, se uskutečnilo hned na začátku roku 2019. O kvalitě soupeře svědčil i fakt, že byly konečně plné ochozy. Již před zahájením utkání jsme pocítili šanci na výhru, když se největší hvězdy soupeře (Pokračování textu…)

• O postupu ze skupiny rozhodl až poslední hrací víkend.

Poslední hrací víkend základní části celostátní ligy U19, byl bojem na dálku o druhé místo mezi námi a NH Ostrava.
    Museli jsme obě utkání vyhrát.
    Tomu odpovídal i průběh obou utkání. Fakt, že „musíme“ měl vliv na psychiku hráčů a začátky obou utkání byl velmi nervozní. (Pokračování textu…)

• Nevydařený víkend U19

Tento víkend nevyšel úplně podle našich představ. Přestože absence čtyř klíčových hráčů mohla zapříčinit herní výpadek, obě utkání se i tak dala zvládnout. Bohužel však nás vzpomínaná absence oslabila spíše mentálně a s úspěšností trestných hodů 32 % (25/8) a velmi podobnou úspěšností z pod koše se opravsu vyhrát nedá. (Pokračování textu…)

• Boj o postup ze skupiny

V sobotu jsme odehráli utkání s týmem BK NH Ostrava. Na jejich půdě jsme prohráli rozdílem 4 bodů a doma jsme jim to chtěli vrátit.
    Bylo to pro náš klíčové utkání v boji o postup ze skupiny C celostátní ligy. Citelně nám scházeli Jakub Waclawek a Jakub Nosek.

Opět jsme začali velmi nervozním výkonem a nepohlídali si v závěru 1. čtvrtiny jejich dva stěžejní hráče, kteří se trefili dvakrát za tři body a poslali Ostravu do 5 bodového vedení (15:20).

• Doma a venku proti Novému Jičínu

Dvojutkání s Novým Jičínem vyznělo v obou případech jednoznačně pro nás. Jen mělo každé jiný průběh.

V sobotu v domácí hale jsme měli od prvních minut navrch. Začátek 17:2 napovídal o jasném průběhu a zapojení všech hráčů do rotace.
    Což se i stalo. Do poločasu se na palubovce vytočilo všech 11 hráčů.

• Vítězství a povinnost na domácím hřišti.

Naše první dvě utkání na domácí palubovce jsme odehráli s týmem Brna a Kroměříže.

V sobotu na halu UP přišlo i dost diváků. V Obou utkáních nám chyběl Jakub Waclawek a Jakub Nosek.

Utkání s Brnem se zdálo být po 1/4 jako jasná záležitost. Jenže během další 10 minutovky se karty obrátili a poločasové skóre bylo 36:35.