U19

 • Videovzpomínka na finálové odpolede Olomoucké školní ligy je tady!!!!

 • Nezdar v Opavě

   Tomáš Kalabis:

  Laxní start Opava okamžitě potrestala a po třech minutách hry byl stav 10:0. Naštěstí jsme se poté dostali do tempa a zlepšili jsme všechny aspekty hry,                                                                                                    díky čemuž se nám povedlo do konce poločasu vyrovnat. Velmi nás srážel dolu počet nedaných střel a zbytečných ztrát. Naopak Opava hrála vyrovnaně a
  (Pokračování textu…)

 • Ve finálové skupině celostátní ligy U19 na palubovkách soupeřů úspěšní jen napůl.

   první únorový víkend jsme si dali pořádnou porci ujetých kilometrů. V sobotu v Praze proti Sokolu Žižkov a v neděli proti týmu BK Levharti Chomutov. (Pokračování textu…)

 • U19 začali finálovou skupinu výhrou a prohrou.

   První hrací víkend finálové skupiny celostátní ligy dopadl 50 na 50.

  V sobotu jsme zvítězili nad týmem Kolína, kdy jsme od začátku vedli, ale podařilo se nám soupeře zlomit a bodově mu utéct o více jak 12 bodů.
  Celé utkání jsme se střelecky trápili. Což jsme kompenzovali dobrou obranou a doskokem pod oběma koši.

  (Pokračování textu…)

 • Na hale UP jsme přivítali legendární a hvězdný tým Dukly Olomouc

    Všemi očekávané derby proti jednomu z nejznámějších klubů české basketbalové historie, tedy proti slavné Dukle Olomouc, se uskutečnilo hned na začátku roku 2019. O kvalitě soupeře svědčil i fakt, že byly konečně plné ochozy. Již před zahájením utkání jsme pocítili šanci na výhru, když se největší hvězdy soupeře (Pokračování textu…)

 • O postupu ze skupiny rozhodl až poslední hrací víkend.

   Poslední hrací víkend základní části celostátní ligy U19, byl bojem na dálku o druhé místo mezi námi a NH Ostrava.
  Museli jsme obě utkání vyhrát.
  Tomu odpovídal i průběh obou utkání. Fakt, že „musíme“ měl vliv na psychiku hráčů a začátky obou utkání byl velmi nervozní. (Pokračování textu…)

 • Nevydařený víkend U19

     Tento víkend nevyšel úplně podle našich představ. Přestože absence čtyř klíčových hráčů mohla zapříčinit herní výpadek, obě utkání se i tak dala zvládnout. Bohužel však nás vzpomínaná absence oslabila spíše mentálně a s úspěšností trestných hodů 32 % (25/8) a velmi podobnou úspěšností z pod koše se opravsu vyhrát nedá. (Pokračování textu…)

 • Boj o postup ze skupiny

    V sobotu jsme odehráli utkání s týmem BK NH Ostrava. Na jejich půdě jsme prohráli rozdílem 4 bodů a doma jsme jim to chtěli vrátit.
  Bylo to pro náš klíčové utkání v boji o postup ze skupiny C celostátní ligy. Citelně nám scházeli Jakub Waclawek a Jakub Nosek.

  Opět jsme začali velmi nervozním výkonem a nepohlídali si v závěru 1. čtvrtiny jejich dva stěžejní hráče, kteří se trefili dvakrát za tři body a poslali Ostravu do 5 bodového vedení (15:20).
  (Pokračování textu…)

 • Doma a venku proti Novému Jičínu

   Dvojutkání s Novým Jičínem vyznělo v obou případech jednoznačně pro nás. Jen mělo každé jiný průběh.

  V sobotu v domácí hale jsme měli od prvních minut navrch. Začátek 17:2 napovídal o jasném průběhu a zapojení všech hráčů do rotace.
  Což se i stalo. Do poločasu se na palubovce vytočilo všech 11 hráčů.
  (Pokračování textu…)

 • Vítězství a povinnost na domácím hřišti.

    Naše první dvě utkání na domácí palubovce jsme odehráli s týmem Brna a Kroměříže.

  V sobotu na halu UP přišlo i dost diváků. V Obou utkáních nám chyběl Jakub Waclawek a Jakub Nosek.

  Utkání s Brnem se zdálo být po 1/4 jako jasná záležitost. Jenže během další 10 minutovky se karty obrátili a poločasové skóre bylo 36:35.
  (Pokračování textu…)