U17

• Neúspěšný výjezd oslabeného týmu U17

Na dvě venkovní utkání v Brně odjel tým U17 v oslabené sestavě. Jak už, tak bývá zvykem v této sezoně, oba začátky utkání jsme zaspali a nechali soupeře rozehrát bez kladení odporu. Brněnské týmy naši nepřipravenost krutě trestaly rychlými protiútoky. Velice často jsme se stihli pouze poohlédnout za svá záda, kde že to ten můj hráč vlastně je. (Pokračování textu…)

• Vítězný víkend U17

Hráči U17 vedeni kapitánem Waclawkem, posbírali dvě vítězství proti Hladnovu a Karviné. Z počátku se ani jedno utkání nevyvíjelo dobře v náš prospěch. Obě dvě utkání jsme získali vyšší bodový náskok až ve druhém poločase. První poločasy byly pro nás spíše ospalé a někteří hráči teprve potřebovali probudit své koně. (Pokračování textu…)

• Nezdařilý start sezony pro U17

První utkání nové sezony sehrál tým U17 na palubovce SKB Zlín. Po vyrovnaném úvodu utkání přišel kámen úrazu na konci druhé čtvrtiny. Soupeř vyrukoval s agresivnější obranou a donutil nás ke zbytečným ztrátám.  Dvouminutový úsek na konci druhého poločasu jsme prohráli 2:16. (Pokračování textu…)

• Příprava družstev U17 a U19.

Od 13.8. do 31.8 se družstva chlapců U19 a U17 podrobila letní přípravě. Ve
    velmi dobré a zdravě nahecované atmosféře jsme systematicky pracovali na
    všech aspektech hry. Tento rok poprvé jsme si dopřáli i slušnou porci
    (Pokračování textu…)

• Postup do dorostenecké ligy U19

V kvalifikaci o dorosteneckou ligu U19 nám do cesty los postavil Uherský Brod, vítěze nadregionální soutěže a tým Kroměříže, který z dorostenecké ligy sestupoval.

První utkání jsme sehráli proti Uherskému Brodu. Soupeř brzy zjistil, že oproti Nadregionálnímu přeboru, tady se bude vše provádět v třikrát větší rychlosti.

BCM Olomouc – TJ Spartak Uh.Brod 98:36

Rochovanský 16, Pavlovič 14, Waclawek 14, Homola 13, Uličný 12, Nosek 7, Sedlák 6, Palička 5, Řezníček 5, Musil 4, Kalabis 2, Hužva 0.

V druhém utkání toho dne porazila Kroměříž tým Uherského Brodu rozdílem 30 bodu.

O postupujícím se mělo tedy rozhodnout mezi BCM Olomouc a Kroměříži.

• Soustředění U17 a U17b

Zahájení v Olomouci
    První trénink 10.8. 19:00-20:30 Hala UP!

Všechny dopolední tréninky jsou 9:30-11:00 venku u haly UP. Časy se mohou měnit v závislosti na počasí.

Mohelnice (11.-13.8.)

Sraz: 6:35 na hlavním nádraží (odjezd 6:50)

S sebou – míč do haly (Pokračování textu…)

• Poslední výjezd ven byl napůl úspěšný

Na poslední dva výjezdy jsme byli značně oslabeni. Pro nemoc chyběli Waclawek a Řezníček, Švub musel jít popřát babičce k narozeninách a Kalabis si užíval v Karibiku na soustředění golfové reprezentace.
    Tomáš Sedlák na utkání přijel bez své oblíbené sportovní obuvi, kterou mu maminka zapomněla nachystat (svačinu měl „zaplať pánbůh“) a musel odehrát utkání ve vycházkových polobotkách.
    Od začátku to příliš nefungovalo v obraně, kdy jsme si nechávali dávat lehké koše, hlavně po chybách na slabé straně. Soupeř byl agresivnější a měl větší vůli po vítězství. Jde jim o záchranu soutěže.
    Výsledek 70:48 byl pro nás krutým ponaučením. Bez klíčových postav družstva se měli ukázat další a nezaleknout se nabízené šance. To se ale nestalo.

Schneider 15, Pavlovič 11, Homola 9, Palička 4, Rochovanský 3, Sedlák 3, Němčík 2, Uličný 1, Příhoda 0.

Týmové TH 5/20 = 25%

V neděli se Švubem a Kalabisem, kterému nesl věci na utkání jeho osobní Caddie, jsme odjeli v solidním počtu 11 hráčů do Kroměříže.
    Od začátku jsme neustále dotahovali. Nebyli jsme schopni proměnit dobré pozice. V poločase jsme prohrávali o 5 bodů.
    Ve 3/4 se nám povedlo dostat soupeře pod tlak a ztrátu jsme dohnali. Rozhodčí od začátku utkání nechali plynout a pískli jen občas. Což nám vyhovovalo.
    Hrálo se nahoru dolů s minimem přerušení a velkým množstvím kontaktu. Fyzicky zlomený soupeř nezachytil začátek poslední čtvrtiny a první koš dal až v poslední minutě hry.
    Celkový výsledek 39:54 znamenal naše udržení v soutěži i pro příští ročník.

Kalabis 16, Homola 16, Schneider 12, Palička 7, Němčík 3, Švub 0, Příhoda 0, Sedlák 0, Rochovanský 0, Pavlovič 0, Uličný 0.

Týmové TH 5/10 = 50%

• U17: 2. kolo jsme začali v Pardubicích.

Naše hra byla poznamenána probíhajícími jarními prázdninami. Někteří hráči přijeli na utkání rovnou z hor.
    Začátek utkání byl z naší strany na útočné polovině podařený, ale dřelo nám to v obraně. Dostávali jsme jeden lehký koš za druhým z protiútoku. Pardubice se nemuseli trápit hrou 5 na 5. V poločase byl stav nerozhodný 35.35.
    Rozhodující se ukázala poslední minuta 3/4 kdy jsme dostali dvě trojky a soupeř nám odskočil na 6 bodů.
    V poslední 10 minutovce to bylo převážně koš za koš. Dařil se nám útočný doskok, ale následné zakončení většinou skončilo neúspěšně.
    Z Pardubic jsme si odvezli prohru o 10 bodů a o sestupujících z DL se buse rozhodovat v posledních 4 kolech.

Kalabis 17, Palička 9, Rochovanský 8, Schneider 6, Řezníček 4, Uličný 4, Homola 4, Pavlovič 4, Waclawek 2, Němčík 0.