U17

• U17 neúspěšně s Opavou

Druhý hrací víkend ve skupině play-out jsme si odehráli dvojičku se soupeřem z Opavy. Obě dvě utkání probíhaly ve velice podobném duchu – zaspaný začátek, nízká až žádná agresivita na naší straně a rychlé protiútoky na straně Opavy. Než jsme se vůbec rozkoukali v obou utkáních a zapojili hlavu, soupeři už nám dávno lítali do protiútoků. Po prvních čtvrtinách se soupeř vyšplhal až na 30 a 20 bodový rozdíl a svůj náskok si během celého zápasu byli schopni udržet. (Pokračování textu…)

• Pár statečných na začátek play-out

Na začátek skupiny o udržení odcestovalo jednou 7 a podruhé pouze 6 statečných hráčů k soupeřům z Karviné a Hladnova. Paradoxně v takto oslabeném počtu jsme byli schopni předvést prozatím nejvíce „koukatelný“ basketbal a tentokráte nechali streetball doma. (Pokračování textu…)

• Konec základní části pro U17

V posledním dvojutkání základní části se utkalo družstvo U17 se soupeři z Brna – Žabovřesky a SAM Brno. Dvě velice podobná utkání, kdy jsme nezachytili ani jednou začátek utkání a hned po pár minutách svítil na tabuli dvojciferný bodový rozdíl. (Pokračování textu…)

• U17 na výjezdu

Víkend očima Michala Hužvy:

Víkend jsme započali ve městě Karviná, kde jsme nastoupili v 6 lidech. Podle počtu hráčů se utkání taky tak vyvíjelo. Soupeř strategicky pressoval po celém hřišti, zdvojoval co se dalo a hrál zónu. Trvalo nám dlouho, jak vyřešit jednotlivé situace. Než jsme se otrkali z nepovedeného startu, bylo pozdě a soupeř už jen navyšoval bodový náskok.
    Po sobotním propadáku, jsme nastoupili opět v početné sestavě 6 hráčů. Byli jsme rádi, že nastoupil Eduard Miklenda, který byl po mírném zranění. Zápas se odehrával podle našich očekávání. Hráli jsme tvrdě a měli trochu štěstíčka při proměňování košů. Druhý poločas už nebyl tak dobrý. Byla znát značná únava a hnali jsme se do nesmyslných fast-breaků.
    Víkend jsme odehráli všichni bez zranění a naučili se, že i v menším množství hráčů se dá hrát. Byl bych rád, kdyby se účast hráčů zvedla, ať už na trénincích nebo na zápasech. Protože jinak bude muset být fyzička  hlavní náplní v našich přípravách.

Pozitivem obou zápasů bylo, že se bodově prosadil každý hráč.

Karviná : BCM Olomouc (100:29)

Hlávka 7, Hužva 6, Davies 5, Sedláček 5, Martínek 4, Navrátil 2

Hladnov : BCM Olomouc (103:67)

Miklenda 37, Hužva 11, Hlávka 6,  Navrátil 5, Sedláček 4, Martínek 4

• Domácí víkend U17

V sobotu jsme přivítali na domácí palubovce tygry z Brna, kteří se momentálně nachází na 1. místě. Rozdíly v herním projevu obou týmů byly markantní a soupeř nám daroval předčasnou mikulášskou nadílku v podobě 103 bodů.  (Pokračování textu…)

• Dvojička s Opavou

Kategorie U17 odehrála domácí a venkovní utkání proti týmu Opavy. Sobotní utkání začalo v rámci našich možností, prezentovali jsme se kolektivním pojetím basketbalu a byli jsme konkurenceschopným týmem Opavy. Nicméně v druhé polovině utkání soupeř zařadil vyšší rychlost a zintenzivnil svoji obranu, ze které plynul nespočet našich zbytečných ztrát. V takovémto duchu probíhal celý druhý poločas a soupeř se vyšplhal na vysoký bodový rozdíl. (Pokračování textu…)

• Neúspěšný výjezd oslabeného týmu U17

Na dvě venkovní utkání v Brně odjel tým U17 v oslabené sestavě. Jak už, tak bývá zvykem v této sezoně, oba začátky utkání jsme zaspali a nechali soupeře rozehrát bez kladení odporu. Brněnské týmy naši nepřipravenost krutě trestaly rychlými protiútoky. Velice často jsme se stihli pouze poohlédnout za svá záda, kde že to ten můj hráč vlastně je. (Pokračování textu…)

• Vítězný víkend U17

Hráči U17 vedeni kapitánem Waclawkem, posbírali dvě vítězství proti Hladnovu a Karviné. Z počátku se ani jedno utkání nevyvíjelo dobře v náš prospěch. Obě dvě utkání jsme získali vyšší bodový náskok až ve druhém poločase. První poločasy byly pro nás spíše ospalé a někteří hráči teprve potřebovali probudit své koně. (Pokračování textu…)

• Nezdařilý start sezony pro U17

První utkání nové sezony sehrál tým U17 na palubovce SKB Zlín. Po vyrovnaném úvodu utkání přišel kámen úrazu na konci druhé čtvrtiny. Soupeř vyrukoval s agresivnější obranou a donutil nás ke zbytečným ztrátám.  Dvouminutový úsek na konci druhého poločasu jsme prohráli 2:16. (Pokračování textu…)