Muži C

 • Kluci zvládli těžké utkání proti Lipníku

     V pátek naše chlapské céčko hostilo loňský druholigový tým  z Lipníka n. Bečvou. Od začátku bylo jasné, že cesta k výhře povede přes kvalitvní obranu jejich podkošových hráčů a obranné doskakování. Díky velké bojovnosti a osobní odvaze domácích se to nakonec i povedlo.

  Přestože jsme celé utkání byli lepší týmem, soupeř se v druhém poločase dostal do mírného vedení, které se – díky skvělé dvouminutovce Petra Nátěsty- podařilo zlikvidovat a otočit na naši stranu. 

  Borci GRATULUJEME!!!! JEN TAK DÁL!!!

   

  Střelci: Šín 14b., Loyka 11b., Mik 9b. a Schuster s Nátěstou 8b. 

 • Muži C potřetí úspěšně

     V basketbalově netradiční zápasový den (pondělí) jsme se vydali na palubovku Postřelmova. Po hektickém srazu a cestě jsme vběhli na palubovku soupeře a zahájili rychle vedením, které nám vydrželo až dokonce utkání a tedy, přes spoustu bolavých šrámů na těle, jsme se mohli radovat z třetího vítězství. To nás posunulo do čela tabulky a to minimálně do pátku, kdy se dohrává kolo.

  Již v další kole nás čeká jedno z klíčových utkání s Lipníkem. Doufejme, že budeme konečně kompletní.

  Střelci: Rochovanský 12b. a Mik 10 b.  

 • Muži C stále bezchybní

   V pátek jsme přivítali zkušený tým ze Zlína složený z kluků U19 a hráčů první mužské ligy. Díky bojovnosti se nám podařilo soupeře porazit nakonec o šest bodů (81:75). (Pokračování textu…)

 • Lekce od zkušené Dukly s pozitivním výsledkem.

    V 1. utkání letošní sezony Středomoravské ligy mužů jsme se střetli, na venkovní palubovce, s Duklou Olomouc. K dispozici bylo 8 hráčů. Pro 5 z nich to byla premiéra v mužské kategorii.
  Podle toho také utkání vypadalo. Zkušení hráči Dukly od začátku dávali mladým klukům lekci v tvrdosti a hlavně herní chytrosti. První čtvrtinu vyhráli o 9 bodů.
  A byla to velká škola.
  (Pokračování textu…)

 • Muži SK UP BCM Olomouc „C“ – zkolabovali těsně pod vrcholem

    Odveta finálového utkání se nám nepovedla. Nepoučili jsme se z chyb z 1. utkání a nechali se soupeřem zničit hlavně na doskoku. To byla naše největší slabina po celou sezonu.
  Ještě v poločase jsme drželi přijatelný výsledek, který i přes naší neschopnost na doskoku, dodával na optimismu do zbylých 20 minut. Z toho nás však soupeř brzy vyléčil.
  Vstup do 3/4 byl špatný a celkově celá čtvrtina prohraná o 21 bodu, byla pro utkání rozhodující.
  Nezbývá než Kroměříži pogratulovat k postupu.

  TJ Slávia Kroměříž – SK UP BCM Olomouc C 75:53

  Hanuš 13, Jílek 11, Šín 10, Kubát 5, Nátěsta 4, Langstein 4, Schuster 4, Pluhař 2, Janout 0, Mik 0, Siegfried 0, Kalabis 0

 • Středomoravská liga – 1. finálové utkání

   První utkání s Kroměříži, bylo podle očekávání velmi běhavé. Zaskočili náš presinkem, se kterým jsme měli velké potíže. Přesto bylo utkání v poločase vyrovnané, i když soupeř měl neustále navrch. Usnadnily jsme jim to hlavně neschopností pohlídat si obranný doskok. Těžce se hraje, když má soupeř téměř dvakrát tolik střeleckých pokusů.
  V 29 minutě byl rozdíl 15 bodů ve prospěch Kroměříže. Od této chvíle jsme náskok neustále ukrajovali. Zlepšila se hra v útoku. Občas si hráči i půjčili míč a zlepšil se doskok.
  V 38 minutě se skóre překlopilo na naši stranu. Takticky nezvládnuté poslední 2 minuty z naší strany, přinesly vedení o jeden koš.

  SK UP BCM Olomouc – TJ Slavia Kroměříz 71:69

  Hanuš 20, Jílek 12, Schuster 8, Pluhař 8, Langstein 8, Šín 6, Kubát 3, Siegfried 3, Nátěsta 3, Kalabis 0

 • Semifinále Play-off – Bratrovražedný boj až do konce.

   Semifinále Play-off Středomoravské ligy bylo velice prestižní, jelikož na sebe narazila dvě družstva „stejného klubu“.
  „B“ tým, který skončil po dlouhodobé části na třetím místě, postrádal v prvním utkání Filipa Koukola a Jana Linharta. „C“ týmu scházeli Loyka, Hanuš, Jílek, a Roman Černošek + dorostenci, kteří pomohli v základní části k druhému místu.
  Zkušenost s mužským basketbalem a s touto soutěží byla na straně „B“éčka. Hráli chytře a využívali výškové a váhové převahy hlavně v podkošových soubojích (Kachyňa a Hein dali dohromady 42 bodů).
  Snažili jsme se držet vysoké tempo a soupeře utahat, ale to se nepovedlo a hrálo se až do konce o každý bod. Utkání nedohráli pro 5 faulů Šín, Nátěsta a Kubát.
  1. semifinálový zápas skončil rozdílem jednoho koše.

  SK UP Olomouc „B“ – SK UP BCM Olomouc „C“ 75:77

  Schuster 20, Nátěsta 15, Siegfried 14, Šín 8, Langstein 7, Janout 5, Ulenfeld 1, Pluhař 0, Mik 0.

  Odveta se hrála po 14 dnech.

  (Pokračování textu…)

 • Muži „C“ – postup do semifinále

    Odvetné utkání Play-Off jsme s přehledem zvládli a postoupili do semifinále soutěže. Na obou stranách padla spousta bodů, což vypovídá o tom, že rozhodně nemůžeme být spokojeni s naší obranou.
  Příští pátek 23.3. nás čeká soupeř z dvojice SK UP Olomouc „B“/ TJ Šumperk.

  BCM Olomouc „C“ – TJ MEZ Mohelnice 103:76

  Šín 18, Schuster 16, Kubát 15, Nátěsta 12, Janout 12, Langstein 11, Siegfried 7, Ulenfeld 6, Pluhař 3, Hanuš 3, Mik 0

 • Muži „C“ z druhého místa do Play-Off

    Možná nečekaně jsme skončili na druhém místě středomoravské ligy mužů. V 1. kole play-off, hrané na dvě utkání, jsme narazily na družstvo Mohelnice.
  Utkání se pro nás nezačalo dobře. V 2 minutě se zranil Loyka. Soupeř nás navíc zaskočil zónovou obranou, do které jsme se nemohli trefit. V poločase jsme prohrávali o 6 bodů.
  Utkání jsme nakonec zvládli a do odvety si neseme náskok 17 bodů.

  TJ MEZ Mohelnice – SK UP BCM Olomouc „C“ 68:85

  Langstein 21, Siegfried 15, Jílek 11, Šin 10, Nátěsta 10, Schuster 6, Mik, 5, Pluhař 3, Loyka 2, Janout 2.

 • Těsné vítězství proti Prostějovu

    Předposlední kolo nadstavbové části před play-off, byl pro nás bojem o druhé místo ve skupině 1-6.
  Potřebovali jsme vyhrát a do 15 minuty nám vše vycházelo. Prostějov však zabral a potrestal náš herní výpadek a od poločasu se začínalo nanovo.
  Hra se přelévala z jedné strany na druhou, stejně tak i skóre. Nakonec jsme byli úspěšnější o jeden koš.

  SK UP BCM Olomouc „C“ – Orli Prostějov „B“ – 64:62

  Kubát 15, Langstein 10, Šín 10, Nátěsta 9, Siegfried 8, Janout 4, Mik 3, Homola 3, Ulenfeld 2, Kopeček 0, Kalabis 0.