První domácí extraliga U14

Na tým U14 čekali tento víkend známí soupeři z Tygrů Brno a Kyjova – papírově oba silnější, ale i tak jsme věřili, že je dokážeme potrápit a urvat alespoň nějaké vítězství. Bohužel nepovedlo se. S Tygry Brno jsme měli velice kvalitní první poločas, kdy jsme na soupeře agresivně tlačili a získávali jednoduché koše. Díky tomu jsme do druhého poločasu vstupovali s náskokem 5 bodů. Ve třetí čtvrtině nasadily oba týmy to nejlepší, co mají. Brno odehrálo zbytek utkání pouze v úzké rotaci 6 hráčů, kdy jsme počítali, že nemůžou tempo vydržet až do konce. Pro naší smůlu jsme ubrali na agresivitě a hledali jsme výmluvy proč neplníme jednoduché individuální pokyny. Pak už stačilo jen pár protiútoků a nevynucených ztrát a momentum celého utkání se obrátilo na soupeřovu stranu. Nicméně do poslední čtvrtiny jsme vstupovali za stavu 60:68, což není vůbec špatný počin proti silnému Brnu. Do této chvíle jsme předváděli pohlednější a týmovější basketbal než Brno. Pak se něco zlomilo v našich hlavách a začali jsme bezhlavě útočit 1 proti 5 do postavené až zónové obrany a za pár minut se navýšil náskok soupeře na 15+ bodů. O osudu utkání rozhodly individuality jak na naší, tak i na soupeřovi straně. U soupeře byli tahouni schopni plnit svoji roli a táhnout družstvo bodově k vítězství. U nás tomu bylo bohužel obráceně – 5 tahounů nedohrálo utkání z důvodu vyfaulování se!! Povětšinou byl důvodem mikrospánek na hřišti a tím pádem jsme byli v soubojích pozdě. Celkem jsme soupeři darovali 59 trestných hodů a vlastní nekázní a nedisciplinovaností jsme způsobili 39 faulů…

Druhé utkání proti Kyjovu se neslo lehce v podobném duchu. Opět utkání vyhrála individualita na straně Kyjova. Bohužel jsme nedokázali opakovaně plnit jednoduchý pokyn na obranné polovině a plynulo z toho 29 bodů pro jejich nejlepšího hráče.  V první čtvrtině jsme soupeře překvapili naší aktivní a rychlou hrou. Ve druhé čtvrtině jsme soupeři darovali několik jednoduchých zisků plynoucích z našeho strachu vzít na sebe zodpovědnost. Bodový náskok byl pryč a náš strach a rozklepanost se bohužel už jen prohlubovala až do konce utkání. Potom už jsme nebyli schopni otočit utkání na naší stranu. Kamenem úrazu na konci utkání bylo, že jsme si nechali dát jednoduché minibasketbalové koše bez kladení jakéhokoliv odporu a nechali soupeře odskočit na rozdíl +10 bodů

Osudy obou utkání jsou velice podobné, takže aspoň víme na čem musíme dále pracovat v tréninku. Největším problémem kategorie U14 je zatím stále mentální odolnost. Na druhou stranu v porovnání s minulým infarktovým víkendem v Pardubicích a Nymburku, šel náš výkon rapidně nahoru jak po basketbalové, tak i po kondiční stránce.

BCM : Tygři Brno 77:96

BCM : Kyjov 62:73