Pondělní povinnost a nedělní charita.

V pondělí 20.1. jsme kvůli obsazenosti haly UP předehráli utkání se Zlínem.
30 minut jsme se trápili a drželi se od soupeře zhruba 10 bodovým rozdílem. Poslední čtvrtina dopadla rozdílem 32:6 a potvrdila postavení v tabulce.

SK UP BCM Olomouc – SKB Zlín 83:47

Kučera 20, Miklenda 15, Waclawek 15, Schneider 13, Palička 11, Sedlák 4, Sedláček 3, Vodička 2.
V neděli 26.1. jsme si vyměnili pořadatelství a hráli na půdě Kroměříže.
Od začátku to byl boj o to kdo se trefí. Vždy když jsme soupeři utekli na 6 – 10 bodový rozdíl, tak jsme jej vzápětí nechali skóre dorovnat.
Kroměříž měla od začátku větší chuť vyhrát. My jsme se jen vezli.
Posledních 16 vteřin utkání bylo pro nás. Měli jsme míč a vedli o 2 body. Soupeřův presink se nám podařilo překonat podle ideálního scénáře.
2 přihrávky a náš hráč šel od půlky sám na koš. Vítězství…. , omyl, koš přehodil, avšak dostali jsme se k odraženému míči a ….. opět jsme z dobré pozice nedali.
A následoval náš faul. Kroměříž z trestných hodů vyrovnala. A šlo se do prodloužení. Tam jsme nastupovali už bez 3 vyfaulovaných hráčů.
Posledních 5 minut nastavení jsme projeli 14:5. Soupeř už od začátku chtěl vyhrát víc než my a taky to dokázal s naším značným přispěním.
Trestné hody v celém utkání jsme měli 10/28.

TJ Slavia Kroměříž – SK UP BCM Olomouc 73:64

Waclawek 15, Sedlák 11, Kučera 11, Schneider 10, Vodička 7, Miklenda 5, Palička 5, Sedláček 0.

Palička Matěj:

První zápas jsme odehráli proti celku ze Zlína. Ačkoli jsme byli od začátku jasně lepším týmem, špatnou obranou a spoustou chyb jsme stále drželi soupeře ve hře.
Ve druhém poločase se nám podařilo naši hru výrazně zlepšit. Začali jsme hrát kolektivně a zvýšili jsme naši aktivitu v obraně. Díky tomu se nám podařilo vyhrát rozdílem
20 bodů.
V nedělním utkání jsme nastoupili na palubovce Kroměříže. Začátek zápasu se vyvíjel podobně jako se Zlínem. Množství nevynucených ztrát a naprosto zoufalá obrana,
tak by se dal shrnout první poločas. V druhé půli jsme na chvíli zvýšili aktivitu a zdálo se, že se nám podaří konečně zápas zlomit a pohlídat si vítězství. Osudným se nám
však stalo téměř nulové procento střelby trestných hodů a nespočet zahozených “šoupáků”. Celé utkání provázel také veliký počet faulů na obou stranách. Z našeho celku
se podařilo vyfaulovat 3 z osmi hráčů, od soupeře pouze dvěma. Špatnou koncovkou z naší strany se zápas dostal do prodloužení, ve kterém jsme už nedokázali odpovídat