Žáci U14 vstoupili do žákovské ligy dvěma vítězstvími!

V sobotu na hale UP se před slušně zaplněnými tribunami, představilo družstvo SAM BŠM Brno, v neděli pak domácí hostili Prostějov.

Sobotní utkání téměř v kompletní sestavě jsme nezačali vůbec zle. Vybíhali rychlé protiútoky, poctivě bránili a po první čtvrtině drželi vedení 25:13. Mírné polevení z naší strany v druhé kvartě na obranné polovině, nechávalo soupeře na dostřel a i přes poločasové vedení 51:41, bylo utkání vyrovnané na obou stranách. Po změně stran brněnští začali mohutně dotahovat, přičemž naši chlapci v určitých úsecích třetí čtvrtiny hledali polštáře a peřiny, než aby skočili po míči na tvrdé parkety olomoucké palubovky. Polevení a podcenění síly soupeře v závěru třetí kvarty, poslalo utkání do vyrovnané koncovky. V níž jsme pak drželi pěti bodový náskok, téměř po celou dobu 4Q a klidem v zakončení a zlepšenou obranou dovedli zápas do vítězného konce. Velkou pochvalu však zaslouží i soupeř z Brna, který se nevzdal a bojovnějším výkonem (než jsme předvedli v druhém poločase my), se udržel ve hře a utkání zdramatizoval. Měli bychom si uvědomit, že utkání se nevyhrávají sami a je potřeba hrát naplno od úvodního rozskoku až po závěrečný klakson…

SK UP BCM Olomouc – SAM BŠM Brno 89:86 (25:13, 51:41, 69:65)

… tato slova si před nedělním hanáckým derby s Prostějovem, zřejmě chlapci vzali k srdci. Od začátku utkání makali na 100% a chuť po vítězství rozhodně byla znát. Rychlým basketbalem s dobrou obranou si vytvořili 18 bodový náskok po první čtvrtině, který v dalších částech hry navyšovali. Hosty  drželi ve hře dva dobře individuálně vybavení střelci, avšak kolektivní týmové pojetí domácích nedalo soupeři více prostoru a ani píď palubovky zadarmo.
Běháme, bráníme, bojujem. V tom soupeře, dorazivšího v užší rotaci hráčů, předčíme.
Připisujeme druhou víkendovou výhru, avšak i přes vysoké vítězství je stále na čem pracovat. Zejména efektivitě proměňování „brankových“ situací, útočném doskoku…

SK UP BCM Olomouc – BCM Orli Prostějov 118:67 (33:15, 67:34, 91:53)

…za oba víkendové zápasy (i přes rozpačité pocity ze soboty), musíme borce pochválit! Blýskli se Miky s Pavlem a Ríšou. Ade s Kráčmem spolehlivě vyváželi míče a nebáli se vzít odpovědnost, ať v útoku či obraně, v důležitých chvílích na sebe, Karlos s Petrem se rvali pod oběma koši.  Celé družstvo bojovalo a nechalo na hřišti pořádný kus dobře odvedené práce! Tým působil kompaktně, povzbuzoval se, s parádní diváckou kulisou v zádech! 🙂

Nejde však dlouze slavit a klimbat na vavřínech…jedno/dvě vítězství, hráče/vítěze nedělají a výš vede ještě pořádný kus basketbalové cesty.  Tento víkend hostí B-tým doma BBK Brno, víkend na to nás pak čeká jihomoravské putování ŽL v Kyjově a Kroměříži.  Hoši teďka supr, těžší soupeři přijdou a i proto: „pokud ti přijde, co jsi udělal včera stále velké, nejspíš si toho dnes moc neudělal…“