Dva rozdílné víkendy aneb dudy a nebe v podání U13

Předposlední březnový den kluci zavítali na palubovku Zlína k předposlední dvojičce letošní soutěže. O týden později v pátek, vyrazili k přátelskému utkání do Příbora. A jak si v obou případech vedli?

První utkání ve Zlíně sebou přineslo příliš zbytečné nervozity. Ta nám bohužel svazovala nohy i ruce. První čtvrtina v útočném podání nebyla zlá, avšak v obraně jsme se soupeřem nechali až příliš jednoduše porážet. Včas jsme nenabírali hráče, lovili zlínské v lepším případě v trojce, v horším až pod naším košem…tudy cesta nevede! V poločase na tabuli svítilo 29:33. I začátek druhého poločasu byl rozpačitý. Neochota rozhýbat nohy, začít bránit od podlahy a hlavně snaha méně početného soupeře přeběhat, hráli výrazně proti nám. V poslední čtvrtině druhá pětka v prvních 5 minutách nahodila konečně motory a šňůrou 15:3 rozhodla o prvním vítězství. Dva body do tabulky jsme sice připsali, avšak výkon rozhodně nebyl ideální. Za nepovedené chodící představení, se spoustou nedaných šoupáků a TH jsme si skoro až vyhrát nezasloužili…

SKB Zlín – BCM Olomouc 54:68 (15:25, 29:33, 49:42)
Kaštil 16b, Selucký 9b – 1/2, Čank 8b – 0/1, Flaks 7b – 1/2, Pazdera 6b – 2/2, Broda 5b – 5/8, Vojtko 5b – 1/4, Očenášek 4b – 0/2, Dočkal 2b, Kráčmar 2b, Ševčík 1b – 1/2, Strebkov – 0/2, Krátký – 0/2, Hrnčíř, Němec.

Druhý zápas jsme zvládli už o poznání lépe. Proměnili jednoduché koše, tlačili na útočném doskoku a konečně zavčas nabírali hráče s míčem. Dokázali jsme ubránit 1na1 a i díky většímu počtu hráčů v rotaci se nám konečně dařilo rychlým protiútokem soupeře přehrávat a přeběhat. V poločase jsme již hru kontrolovali a navzdory nepovedené závěrečné kvartě jsme zápas dovedli do vítězného konce.
Výkon lepší než v prvním špílu, avšak k dokonalosti stále na míle daleko… Nedostatečný pohyb na útočné polovině se snahou uvolnit se pro přihrávku, bdělý spánek při obranném doskakování nebo nedůrazný přístup v kontaktních situacích drželi zlínské ševce ve hře. Soupeři třeba pogratulovat k dobrému výkonu a zlepšení oproti loňskému roku. Pro naše borce nechť jsou dva nepříliš povedené zápasy zdviženým prstem! S lepšími soupeři, třebas na Národním finále, které dvě zlínské vítězství přinesli pro naše barvy, nám mohou nedané šoupáky a nedůraz, přinést nejednu porážku. Individuálně třeba pochválit, za tah na koš a odvahu vzít zodpovědnost v klíčových chvílích na sebe Mikyho Čanka a Pavla Kaštila. V obraně, ale oba mohou ještě „přitunit“. Nasazením opět vynikali Ríša Selu a Marťas Vojtič, kterým třeba přidat klidu do zakončení.

SKB Zlín – BCM Olomouc 32:62 (11:20, 17:34, 25:56)
Kaštil 27b – 2/3, Čank 10b – 0/4, Selucký 8b, Flaks 6b, Kráčmar 6b, Pazdera 4b, Němec 2b, Vojtko 0b – 0/2, Očenášek 0b – 0/4, Strebkov, Krátký, Dočkal, Hrnčíř, Broda, Ševčík.

————————————————————————————————————————————-

V pátek 5. 4. odpoledne jsme se vydali na přátelák do Příbora. Početná družina ogarů z Hané se v krásné hale Masarykova gymnázia utkala s kvalitním soupeřem z pod Moravskoslezkých Beskyd. Před četnou kulisou v přátelské atmosféře si kluci obou celků nedali nic zadarmo. Hrálo se v tempu a oproti minulému týdnu ve Zlíně, měla naše hra parametry dobrého utkání. Pohyb v útoku o poznání lepší, obrana důraznější a proměňování šoupáků s o mnoho vyšším procentem úspěšnosti. Jen ten doskok, stále prospáváme… Nicméně jsme si z minulého týdne spravili chuť a doufejme, že nás výkon nakopne. Záhadou zůstává, proč se proti dobrým soupeřům umíme nahecovat a vybičovat se ke kvalitním výkonům a proti méně dobrým v loudavém tempu strádáme… Šesti periodovou bitvu nakonec zvládli v koncovce lépe domácí a odnesli si zaslouženou výhru. Výkony našich borců, rozhodně nebyli špatné a drželi jsme se soupeřem krok téměř celé utkání. Velmi dobře se uvedl Karlos Očenášek, který nebojácně v útoku a zejména v obraně poctivě šlapal. Neméně dobře zahrál Mety Pazdera, nebál se hrát 1na1 a dobře rozjížděl „outlet“ pasy rychlý protiútok. Celé družstvo se prezentovalo poctivě odpracovaným výkonem se záblesky povedených kombinací… Jaké „nebe“ oproti „dudům a utrápené chodičce“ z minulého týdne ze Zlína.
Domácím musíme rozhodně poděkovat, že i před sobotním těžkým utkání v Prostějově nám umožnili zahrát si v pátek večer dobré utkání. Jak jsme z Příbora z loňského NF zvyklý, vše šlapalo jak mělo od precizního stolku přes rozhodčí až po super atmosféru, kterou vytvořili domácí (i hostující) příznivci z řad rodičů a hráčů/hráček. Jde vidět, že město zpod Starého Jičína basketem žije. Přejeme spoustu úspěchů a zážitků pod bezednými koši v závěrečné fázi sezóny a těšíme se na další setkání!

Torola Basket Team Příbor – BCM Olomouc 98:92 (20:15, 39:29, 49:50, 59:56, 80:76)
Kaštil 28b, Vojtko 13b – 7/8, Pazdera 12b – 2/10, Selucký 10b – 2/4, Očenášek 5b – 3/5, Broda 5b – 1/3, Bouzek 5b – 1×3, Němec 4b – 0/2, Flaks 4b, Dočkal 2b, Krátký 2b, Kalita, Strebkov.

Velký dík patří i našim rodičům, kteří s námi v pátek večer jeli do Příbora a pomohli s dopravou. Jak rád pravím, bez Vás by to nešlo 🙂