Radostná derniéra U11 v PV

 U11 zakončily sezónu dvěma závěrečnými utkáními v Prostějově. Z očekávané vyrovnané bitvy o vládce malé Hané nakonec sešlo. Domácí proti nám postavili ročníkově mladší družstvo, které s veškerým respektem vůči jejich sympatickému hernímu projevu nedokázalo čelit lavině našich protiútoků podpořených většími tělesnými rozměry a zdravou agresivitou na míč.

G1, Orli Prostějov : UP-BCM Olomouc                                 16 : 48 (10:9, 4:13, 2:16, 0:10)

Body: Kupka 11-2/1, Schindler 5-2/1, Mlčoch, Nevrlý, Trefil 4-2/0, Jašek, Sikora 4, Fiala, Krumnikl, Přindiš, Šaradín, Šmérek a Štýbnar 2, Neduchal 0.

TH 10/2 = 20 %                        F- 9                  Trojky: 0

G2, Orli Prostějov : UP-BCM Olomouc                                 10 : 72 (1:36, 0:8, 5:14, 4:14)

Body: Šaradín 15-1/1, Trefil 10, Schindler 8, Neduchal 6-2/2, Kupka 6-2/0, Mlčoch 6-1/0, Fiala 6, Nevrlý 5-2/1, Krumnikl 4-2/0, Sikora 4, Jašek 2, Přindiš, Šmérek a Štýbnar 0.

TH 10/4 = 40 %                        F- 10                Trojky: 0

G1: První kvarta naprosto vyrovnaná a trápíme se při zakončování, přesněji řečeno při nespočetném nahazování na koš v nejnesmyslnějších úhlech a vzdálenostech od desky namačkaní do bedny jako slon v telefonní budce. Další čtvrtiny pomalu, ale jistě přecházejí pod naši kontrolu a pomáháme si zejména důslednější obranou. V této fázi jsou výborní zejména Přindiš a Trefil, dopředu mají nejlépe natúrováno Kupka s dalšími vysokými křídly ze Stupkovy, Nevrlým a Neduchalem. Velmi dobře na „jedničce“ Siky Sikorka, dobré vstupy věčného nováčka Luke Krumnikla. Tak co, začne už opravdu jezdit na všechna utkání?

G2 fakticky skončilo po první periodě 1:31. Naši hráči na lavičce pak už sami čekali, a nakonec tleskali prvnímu koši domácích z TH na samém konci čtvrtky. Na Orlíky, přiznejme si, to přece jen bylo už náročné a lehce zkolabovali. Možná o to příjemnější byl zbytek zápasu, který se odehrával v dětštějším přirozenějším rytmu nahoru-dolů s individuálními akcemi na obou stranách, v nichž opět BCM hrálo prim. A když naše latentní hrozba z Bleichu pochopila, že trknout míč z 45°o desku nese ovoce, pak nebýt těch zatrolených vysokých čar na zemi a následných „tygrů“, Šara by byl MVP zápasu s nejméně 30 body.

Pochvala a poděkování Honzovi Stášovi a Mate Kedymi za velmi pěkné pasáže. Jan přidal chytrá individuální řešení, Matouš svou nezaměnitelnou buldočí obranu. Zde bych mimořádně vypíchnul naše první opravdová zastavení rozjetého soupeře, která Marek P. excelentně řešil kolmým předskočením před driblujícího hráče a donutil ho k nárazu do trupu těla a následné ztrátě míče. Nejpříjemnějším zážitkem však byla správná aktivita lavičky a její spontánní týmové povzbuzování spoluhráčů v akci. To tým tmelí a přidává mu bojovnosti jako dávné chorály dodávaly vítěznou sílu našim božím bojovníkům proti všem kruciátám.