Proti KM každý chvilku tahal pilku, víc až „dáme“ trestné hody

 I když nám loterie termínové listiny po utkání 5. ledna venku Kroměříž přisoudila teď zase na druhý víkend jarních prázdnin, tak napodruhé jsme nezklamali. Chlapci až na výjimky došli v hojném počtu. Pochvala tedy rodičům za hojnou návštěvu a velké díky za pomoc při chystání utkání a vedení zápisu a času u stolku. Smolařem byl Mara P., který si spletl haly,  po pozdějším příchodu si na hřišti hned natáhnul lýtko, tím pro něj utkání skončilo a my přišli o kvalitního hráče.

G1, UP-BCM Olomouc : TJ Slávia Kroměříž                         56 : 50 (18:15, 12:13, 9:7, 17:17)

Body: Stašek 13-TH 11/5, Šaradín 7-5/3, Schindler, Trefil 6-4/0, Matějka, Novák 6, Neduchal 4-2/2, Štýbnar 4, Kupka 2-2/2, Mlčoch 2, Nevrlý 0-2/2, Balcárek, Dráč, Fiala a Přindiš 0.

TH 30/12 = 40 %                      F- 15

G2, UP-BCM Olomouc : TJ Slávia Kroměříž                         29 : 42 (10:10, 3:12, 9:7, 7:12)

Body: Trefil 12, Novák 7-4/1, Šaradín 4-1/0, Schindler 4, Nevrlý 2-2/2, Stašek 1-8/1, Matějka 0-4/0, Dráč, Fiala 0-2/0, Balcárek, Kupka, Mlčoch, Neduchal a Štýbnar 0.

TH 23/4 = 13 %                        F- 15

Nutno přiznat, že KM byla v obou zápasech technicky lepší v driblinku a dokázala si včas a přesněji přihrávat. Zejména nás ničila jednoduchou o to účinnější kombinací „hoď-a-běž“, kterou zatím, bohužel, mentálně nedáváme. Na naší straně stála zase větší bojovnost a kondiční vydání, se kterým hoši tahali rychlé protiútoky. V prvním „přelévaném“ střetnutí ze strany na stranu jsme dokázali skóre dorovnat, anebo odrazit nápor chlapců z Kotojedské v poslední čtvrtině a zvítězit. Hlavně Staša po prvním ne příliš vydařeném vstupu se „hecnul“ a začal řádit jako černá ruka. K němu se přidala slušně početná partička se svou významnou troškou do mlýna (Šara, Trefa, Steve, MaMa a Tobi) následovaná malou vzpourou bezejmenných. Skoro každý, kdo se zatím v kariéře téměř ani nepřiblížil ke koši, tak ho dokonce dal a pomohl rozložit bodový zápis na více hráčů. Tak má hrát tým!

Vložená energie i nemalá euforie (poprvé z lavičky hlasitě znělo halou respektované ´D-fense, D-fense!´) nám však vzaly nemálo sil a v G2 jsme na Kromec neměli. Od začátku četné nepozornosti z naší strany, skloněné hlavy po neúspěšných pokusech a ztrátách míčů a zůstali jsme vyfouklí jako prasknutý luftbalón – pro tyto hráče nechávám snímek jednoho pána, který také pár pokusů nedal, a ne vždy se mu vše dařilo. I proto za druhý zápas dávám velké ocenění Míšovi Trefovi, že utkání odběhal na maximum až do konce, získal spoustu míčů a držel naše skóre nad vodou.

Není to těžké, takže vy, co klesáte na mysli po dvou neproměněných dvojtaktech a přestáváte hned bránit, čtěte:

 „I’ve missed more than 9,000 shots in my career. I’ve lost almost 300 games. 26 times, I’ve been trusted to take the game-winning shot and missed.”