Poslední dvojutkání u soupeřů

 V sobotu 2.3. s týmem GBA Europe, se nám nedařilo především na útočné polovině. Proto se nám nepodařilo s takto dobrým soupeřem udržet krok.
Navíc jsme přišli o Homolu, který se zranil

GBA Europe – SK UP BCM Olomouc 84:61

Kalabis 13, Kučera 12, Palička 10, Uličný 8, Rochovanský 8, Řezníček 4, Pavlovič 4, Homola 2, Waclawek 0.

V neděli 3.3. jsme proti týmu BC Kolín, chtěli podat lepší výkon a určitě chtěli zvítězit.
Lepe se řekne než udělá. Na obrané polovině nám to nefungovalo vůbec a pokračovalo trápení i na útočné polovině z předešlého dne. Soupeři jsme výhru doslova darovali.
Asi nehorší týmový a individuální výkon letos.

BC Kolín – SK UP BCM Olomouc 89:60

Kalabis 15, Kučera 13, Rochovanský 12, Uličný 9, Švesták 5, Pavlovič 4, Řezníček 2, Palička 0.

Víkend zhodnocený očima hráčů:

Tomáš Kalabis
——————–

V sobotním utkání proti B týmu Basketbalové akademie GBA Prague jsme již tradičně měli slabý začátek (9:0). Nedařilo se nám proměňovat jasné šance,
zatímco soupeř hrál rychlý a přesný basketbal. Situace v útoku se sice v druhé půli zlepšila, ale soupeř nás až příliš snadno porážel 1 na 1 a na rozdíl
od nás z pod koše mockrát nezaváhal. Zranil se Dan Homola.

V neděli v Kolíně jsme v počtu osmi kousků nepodali vůbec dobrý výkon v obraně. Soupeř nám nasázel bezmála 90 bodů. Problémem byla špatná komunikace
a špatný návrat do obrany. V útoku jsme občas vymysleli nějakou akci, ale celkový dojem nebyl příliš dobrý. Kolín si bezpečně došel pro výhru.

Matěj Palička
——————

Tento víkend jsme absolvovali výjezd do Prahy a do Kolína. Vývoj obou utkání byl bohužel podobný. V první čtvrtině jsme neustáli velký tlak a  rychlou hru soupeře,  který díky tomu získal od začátku vedení. Měli jsme velké problémy s rychlými protiútoky soupeřů a komunikací v obraně.
Dalším velmi důležitým faktorem byla mizivá úspěšnost střelby z pole na naší straně. Selhávali jsme i z naprosto jasných pozic, zatímco soupeř s jistotou proměňoval své šance.                                                                V nedělním utkání selhávala i týmovost v útočné hře a chyběl nám především pohyb hráčů. Kvůli tomu se druhá polovina zápasu nesla v duchu 1 proti 5.                                                                                                                  Velké množství našich vlastních chyb nás tak stálo výhru jak v sobotu, tak i v neděli.

Ondra Uličný
—————–

Tento víkend nás čekala utkání s týmem GBA a Kolínem. V sobotu jsme v Praze odehráli zápas v podobném duchu jako když jsme hráli s GBA doma.
Se špatným začátkem jsme sklopili hlavy, soupeř si dělal co chtěl a utkání jsme prostě dohráli. V neděli jsme odjeli do Kolína v 8 z původních 10 slibovaných hráčů.
I zde jsme začali velice špatně a v podstatě to byl stejný průběh jako v sobotu.