Nezdar v Opavě

Tomáš Kalabis:

Laxní start Opava okamžitě potrestala a po třech minutách hry byl stav 10:0. Naštěstí jsme se poté dostali do tempa a zlepšili jsme všechny aspekty hry,                                                                                                    díky čemuž se nám povedlo do konce poločasu vyrovnat. Velmi nás srážel dolu počet nedaných střel a zbytečných ztrát. Naopak Opava hrála vyrovnaně a
po každé naší ztrátě okamžitě reagovala rychlým protiútokem. V závěru nám již docházely síly a nikdo nedokázal zvrátit výsledek v náš prospěch, takže
jsme si z Opavy dovezli bohužel jen bod.

Mikuláš Kučera:

Utkání v Opavě jsme nezačali dobře. Po úvodních několika minutách jsme prohrávali 10:0. Po zbytek poločasu se však naše hra zvedla. Vyvarovali jsme
se zbytečných chyb a i přes spoustu neproměněných dobrých pozic jsme byli díky aktivitě na doskoku a zlepšené obraně lepším týmem. O přestávce na
ukazateli svítilo přijatelné skóre 37:37. Do druhého poločasu jsme vstoupili podobně nekoncentrovaně jako do prvního. Nedokázali jsme se přizpůsobit
zónové obraně soupeře a z toho plynulo mnoho zbytečných ztrát, které domácí trestali rychlým protiútokem. „Zabetonovaná“ bedna nás nutila k těžkým
střelám, které jsme nebyli schopni proměňovat. I přes občasné zlepšení naší hry si Opava stále držela náskok tří až devíti bodů. V poslední pětiminutovce                                                                                                       se přestalo dařit úplně všechno – obrana, střelba, zbytečně jsme ztráceli míč a i naše převaha na doskoku přestala být znát. Utkání skončilo pro nás nelichotivým skóre 78:59.

BK Opava – SK UP BCM Olomouc 78:59

Uličný 16, Nosek 15, Rochovanský 9, Kučera 9, Kalabis 4, Homola 3, Pavlovič 3, Palička 0, Sedlák 0