Muži A

• Druhá prohra doma v nadstavbě

Pro vcelku snadnou výhru si přijelo i nymburské béčko do Olomouce. Domácí SK UP pro změnu nemohl počítat s nejlepším střelcem Pavlem Novákem (trest za vyloučení v minulém kole s Litoměřicemi) a kapitánem Romanem Černoškem. Bez zkušených hráčů drželi Hanácí s favoritem krok pouze poločas, po němž svítil na tabuli divoký stav 46-59. Ve třetí čtvrtině však domácí ztratili hned devět balonů a po celý zápas nedokázali ubránit dvojici mládežnických reprezentantů Martin Peterka (31) – Matěj Svoboda (25), ke kterým se přidal i Theodor Dlugoš s 19 body. Oba týmy střílely z pole s úspěšností nad 50 % a diváci viděli i dva skvělé bloky domácího Zlámala, takže i přes vysokou porážku se jim musel svižný basketbal v neděli dopoledne líbit.

SK UP Olomouc – ČEZ Basketball Nymburk B 79:103 (23:34, 23:25, 17:24, 16:20)

Body: Vaňák 20, Sedláček 13, Šín 12 – M. Peterka 33 (9 doskoků), M. Svoboda 25 (6 doskoků), Dlugoš 19

• Muži 1. liga: Druhá prohra v nadstavbě

V posledním duelu skupiny o 1. – 6. místo se radovaly Litoměřice v Olomouci. Hosté přijeli sice bez dvojice Alič – Kroutil, ale utkání natolik znechutili domácí hvězdě Pavlu Novákovi, jemuž rozhodčí Melichárek s Dolinkem udělil hned dvě technické chyby v úvodní čtvrtině a třiatřicetiletý pivot musel předčasně pod sprchy. Domácí byli ztrátou svého top skóréra opařeni, v útoku se trápili po celý zápas a v obraně nedokázali pohlídat hostujícího centra Martina Klimeše, jenž zatížil jejich konto 18 body a 12 doskoky. Olomouc prohrávala prakticky celý zápas a ani mírné zdramatizování Vaňákem v závěru ke dvěma bodům nevedlo. Výtečná obrana Severočechů slavila úspěch a čtvrté vítězství. Olomouci, jejíž útočné produkci vévodil právě Martin Vaňák (17 bodů a 13 doskoků), nestačilo ani sedm bloků (z nichž o tři se postaral Zlámal).