Muži C

• Muži SK UP BCM Olomouc „C“ – zkolabovali těsně pod vrcholem

Odveta finálového utkání se nám nepovedla. Nepoučili jsme se z chyb z 1. utkání a nechali se soupeřem zničit hlavně na doskoku. To byla naše největší slabina po celou sezonu.
    Ještě v poločase jsme drželi přijatelný výsledek, který i přes naší neschopnost na doskoku, dodával na optimismu do zbylých 20 minut. Z toho nás však soupeř brzy vyléčil.
    Vstup do 3/4 byl špatný a celkově celá čtvrtina prohraná o 21 bodu, byla pro utkání rozhodující.
    Nezbývá než Kroměříži pogratulovat k postupu.

TJ Slávia Kroměříž – SK UP BCM Olomouc C 75:53

Hanuš 13, Jílek 11, Šín 10, Kubát 5, Nátěsta 4, Langstein 4, Schuster 4, Pluhař 2, Janout 0, Mik 0, Siegfried 0, Kalabis 0

• Středomoravská liga – 1. finálové utkání

První utkání s Kroměříži, bylo podle očekávání velmi běhavé. Zaskočili náš presinkem, se kterým jsme měli velké potíže. Přesto bylo utkání v poločase vyrovnané, i když soupeř měl neustále navrch. Usnadnily jsme jim to hlavně neschopností pohlídat si obranný doskok. Těžce se hraje, když má soupeř téměř dvakrát tolik střeleckých pokusů.
    V 29 minutě byl rozdíl 15 bodů ve prospěch Kroměříže. Od této chvíle jsme náskok neustále ukrajovali. Zlepšila se hra v útoku. Občas si hráči i půjčili míč a zlepšil se doskok.
    V 38 minutě se skóre překlopilo na naši stranu. Takticky nezvládnuté poslední 2 minuty z naší strany, přinesly vedení o jeden koš.

SK UP BCM Olomouc – TJ Slavia Kroměříz 71:69

Hanuš 20, Jílek 12, Schuster 8, Pluhař 8, Langstein 8, Šín 6, Kubát 3, Siegfried 3, Nátěsta 3, Kalabis 0

• Semifinále Play-off – Bratrovražedný boj až do konce.

Semifinále Play-off Středomoravské ligy bylo velice prestižní, jelikož na sebe narazila dvě družstva „stejného klubu“.
    „B“ tým, který skončil po dlouhodobé části na třetím místě, postrádal v prvním utkání Filipa Koukola a Jana Linharta. „C“ týmu scházeli Loyka, Hanuš, Jílek, a Roman Černošek + dorostenci, kteří pomohli v základní části k druhému místu.
    Zkušenost s mužským basketbalem a s touto soutěží byla na straně „B“éčka. Hráli chytře a využívali výškové a váhové převahy hlavně v podkošových soubojích (Kachyňa a Hein dali dohromady 42 bodů).
    Snažili jsme se držet vysoké tempo a soupeře utahat, ale to se nepovedlo a hrálo se až do konce o každý bod. Utkání nedohráli pro 5 faulů Šín, Nátěsta a Kubát.
    1. semifinálový zápas skončil rozdílem jednoho koše.

SK UP Olomouc „B“ – SK UP BCM Olomouc „C“ 75:77

Schuster 20, Nátěsta 15, Siegfried 14, Šín 8, Langstein 7, Janout 5, Ulenfeld 1, Pluhař 0, Mik 0.

Odveta se hrála po 14 dnech.

(Pokračování textu…)

• Muži „C“ – postup do semifinále

Odvetné utkání Play-Off jsme s přehledem zvládli a postoupili do semifinále soutěže. Na obou stranách padla spousta bodů, což vypovídá o tom, že rozhodně nemůžeme být spokojeni s naší obranou.
    Příští pátek 23.3. nás čeká soupeř z dvojice SK UP Olomouc „B“/ TJ Šumperk.

BCM Olomouc „C“ – TJ MEZ Mohelnice 103:76

Šín 18, Schuster 16, Kubát 15, Nátěsta 12, Janout 12, Langstein 11, Siegfried 7, Ulenfeld 6, Pluhař 3, Hanuš 3, Mik 0

• Muži „C“ z druhého místa do Play-Off

Možná nečekaně jsme skončili na druhém místě středomoravské ligy mužů. V 1. kole play-off, hrané na dvě utkání, jsme narazily na družstvo Mohelnice.
    Utkání se pro nás nezačalo dobře. V 2 minutě se zranil Loyka. Soupeř nás navíc zaskočil zónovou obranou, do které jsme se nemohli trefit. V poločase jsme prohrávali o 6 bodů.
    Utkání jsme nakonec zvládli a do odvety si neseme náskok 17 bodů.

TJ MEZ Mohelnice – SK UP BCM Olomouc „C“ 68:85

Langstein 21, Siegfried 15, Jílek 11, Šin 10, Nátěsta 10, Schuster 6, Mik, 5, Pluhař 3, Loyka 2, Janout 2.

• Těsné vítězství proti Prostějovu

Předposlední kolo nadstavbové části před play-off, byl pro nás bojem o druhé místo ve skupině 1-6.
    Potřebovali jsme vyhrát a do 15 minuty nám vše vycházelo. Prostějov však zabral a potrestal náš herní výpadek a od poločasu se začínalo nanovo.
    Hra se přelévala z jedné strany na druhou, stejně tak i skóre. Nakonec jsme byli úspěšnější o jeden koš.

SK UP BCM Olomouc „C“ – Orli Prostějov „B“ – 64:62

Kubát 15, Langstein 10, Šín 10, Nátěsta 9, Siegfried 8, Janout 4, Mik 3, Homola 3, Ulenfeld 2, Kopeček 0, Kalabis 0.

• Muži „C“ v odvětě proti „B“éčku tentokrát úspěšnější.

Odveta v derby proti našemu „B“éčku, kdy obě družstva byla oslabena o některé z hráčů, dopadla tentokrát pro nás lépe.
    Utkání, které se pro nás od začátku vyvíjelo lépe, a vypadalo to, že si dojdeme pro pohodovou výhru, se v závěru zdramatizovalo.
    „B“éčko v závěru mocně finišovalo, když Filip Koukol trefil tři trojky v řadě (celkem 6 za celé utkání), ale na otočení stavu už neměli dost času.

• Bratrovražedný boj SK UP Olomouc

Derby se vším co k tomu patří.
    Na jedné straně mladý odhodlaný tým, na straně druhé ostřílení borci, kteří v letošním ročníku ještě neprohráli.
    Utkání bylo 20 minut vyrovnané. Po tom se „C“ tým dostal do střelecké krize a v druhém poločase vstřelil za 6 minut hry pouhé 4 body. A utkání se zdálo být rozhodnuté.
    Ovšem v užší rotaci hrajícímu „B“ečku docházel v koncovce dech a mladí kluci začali dotahovat ztrátu 10 bodů.
    Střela, která by nás dovedla do prodloužení nám z koše smolně vypadla.
    Takže v tomto ročníku dál vládne SK UP Olomouc „B“.

SK UP Olomouc „B“ – SK UP BCM Olomouc „C“ – 82:80

• Souboj o 1. místo ve skupině – Muži „C“

V závěrečném kole, které bylo zároveň soubojem o 1. místo ve skupině „jih“, jsme nemohli být důstojným soupeřem. Někteří hráči nemohli na utkání, ať už kvůli škole, tak i kvůli práci a hlavně předvánočnímu šílenství.

• Snadná výhra v Hranicích

Utkání v Hranicích se od začátku vyvíjelo podle očekávání. Od první minuty jsme vedli, i když bodový rozdíl nebyl po 20 minutách hry takový, jak bychom chtěli.
    Až po poločase jsme zrychlili hru, pohlídali si doskok a bodový rozdíl začali navyšovat.
    Do hry zasáhli všichni hráči a i bodově se všichni prosadili.