Poklidná nedělní selanka aneb milý mladý příteli, Davide Myško

 Ústy, tedy kecáním a filozofováním nahlas, jak danému hráči situace na hřišti připadá, event. jak za něco nemůže, se ještě žádné utkání nevyhrálo. O tom lze diskutovat následně v šatně, nebo při rozboru utkání. V utkání samotném je nutno zodpovědně pracovat, jít do maximálního vydání sil v obraně, okamžitě vybíhat do RP bez naivního postávání kolem míče a pokud na to síly a rozum stačí, tak dobíhat a probíhat ve vzorcích, jak se probírají a opakují na tréninku.

Proto, Davídku, tě chválím až za výkon ve druhém poločase. To už jsi zanechal svou rozum-bradu v šatně a šel „jezdit po zadku“ (přiznejme, že jen trochu, ale přesto) a bojoval. Je to mnohem výhodnější varianta než ta úvodní. Paťa Navrátil má s technikou pořád těžkosti, „jenom“ bojuje a sprintuje dopředu a…hlavně nekecá. Tento způsob hry je totiž hodně náročný a člověk je rád, že sotva může vydýchat. Zároveň však tímto pravidelně dosahuje „double figures“ a je tak zásadním hráčem pro tým. Už ti to dochází, milý Davide?

Vynechám schválně veškeré průvodní jevy, které utkání doprovázely a my byli rádi, že jsme utkání odehráli v patřičném počtu a se zajištěným stolkem. Herně to bylo podobné jako úvodní paralela šikovného technika Davida a neúnavného vybíhače do protiútoku, Patrika. Pokud jsme pracovali v obraně, chodili dopředu v přečíslení a občas si i vyměnili míč, mělo to prvky basketbalu a dalo se i zatleskat. Velmi dobrá je tendence v rozložení bodového zatížení na více hráčů. Toto je zdravé směřování a v důsledku těžko bránitelné pro soupeře.

Jakmile jsme přešli do neaktivního důchodcovského basketbalu, zašívali se v poziční obraně bez těsného krytí míče a bez včasného posunu míče dopředu po zisku, či obdrženém koši, nedalo se na to dívat. Chceme hrát důchodcovský basketbal? Ten ovšem k úspěch nevede.

UP-BCM Olomouc : BK Nový Jičín                                      72 : 47 (19:10, 16:25, 17:4, 20:10)

Body: Dohnal 16-6/4, Navrátil P. 16, Martínek 11-1/1, Navrátil K. 9-2/1, Hepnar 8-2/0, Grunta 6, Kalita 4, Myška D. 2, Myška J. 0.

TH 11/6 = 55 %                                   F- 15                            Trojky: 0