Obě derby pro BCM…zoufalá reportáž psaná na oprátce 24.2.2018

 Obě hanácká derby  zůstala v Olomouci po nepřesvědčivých výkonech. 

UP-BCM Olomouc : Orli Prostějov                                       79 : 49 (12:13, 25:14, 22:14, 15:8)

Body: Hepnar 21-4/3, Martínek 19-4/1, Dohnal 18-4/4, Navrátil P. 13-1/1, Grunta 4, Kalita a Myška J. 2, Lutovský a Myška D. 0.

TH 13/9 = 69 %                       F- 16                            Trojky: 0

Orli Prostějov : UP-BCM Olomouc                                        64 : 100 (12:23, 10:23, 25:25, 17:29)

Body: Navrátil K. 27-2/1, Dohnal 19-10/8, Navrátil P. 17-2/1, Martínek 15-4/1, Hepnar 12, Grunta 8, Myška D. 2, Kalita, Lutovský a Myška J. 0.

TH 9/4 = 44 %                         F- 11                            Trojky: 0

Co to bylo bylo…vítězství…?….aha…v úterý odvoláváme utkání…lidí méně než na hraně, možná by to ale šlo…tak ne…Táda blokuje nad sítí…další z kola ven…gyps a berle…je nás ještě míň…spousta polonemocných a nakřáplých…trenér to má lepší…může být na každém tréninku a utkání celou sezónu…čekáme na Godota…aspoň odehrát dlouho domlouvané dvojičky…nejsou termíny, musíme prostě hrát…Godot nepřišel, to se čekalo…nepřišli ani Mates a Štofi…to se nečekalo…kde sakra jsou…hodina pryč…podepisuji zápis, nelze s nimi počítat…pouze osm lidí…sqělé…jak mám prostřídat a pošetřit ostatní, když ani nemůžu střídat.

Nějak to jede…Orlíci nejsou zlí, ale mají respekt…proč…z koho…z našich desítek zapařených loženek…aspoň má utkání trochu štábní kultury…naděje pro druhý zápas…v šatně pokyn zaměřit se na obranu a nedostat více než 30 bodů…máme teď přece dobrého hráče navíc…máme navrch a navíc…planá iluze…první dvě kvarty jakž-takž…s obranou nespokojenost…3.Q…bože, jak hluboko se dá klesnout…obrana neexistuje…commedia dell´arte…totální cohcárna…jednotící prvek – nikdo nebrání…máváme na soupeře z dálky jako sovětským osvoboditelům…schází už jen házet šeříky…paplily tumány nad rekoj…40 bodů, 50 bodů…na konci o 15 bodů víc než v G1…sladkobolný trapas…dáváme stovku…nadšení kolem…ještě větší faux pas…nepochopení základních principů basketbalu.

Luťa končí dvojtakty pět metrů před košem…klokan Skippy má kámoše…Hepy skóruje trojitým salchowem…malý Myšák stojí na místě, ale tvrdí, že běží…lže…co Vojtěch…dá míč nebo zase soukromé chozjazstvo…unbearable lightness of being…merde spolu s Milanem Kunderou…poslední zápas od dárku z nebe…Paťo dohraješ ještě sezónu?…na kopačku po 2 měsících velmi dobré…co podpora z mladších?…poslední dva mohykáni…JG short circuit, ale občas naskočí…MK krotí míč, jak se dá a kryje něco v obraně…spolupráce dvojic, trojic ve hře…co to je…přenášení míče ze silné na slabou…k čemu to je…úsměvy a úsměšky nad neschopností ostatních…to nám jde…team spirit a soudržnost…na co…kredit za odehrání a počet hráčů v našem stavu…co tak dodržovat pravidla…pak se hra dá i hrát, ne jen odehrát.

Dokonáno jest…sundejte mne z kříže…hallelujah…sláva pánu na nebesích…kde toto skončí…kde tito skončí…určitě dobře…život jde dál.