3 body z venku byly pro U17 „A“ zklamáním.

Bez zraněného Rochovanského, bez Uličného a Paličky, kteří byli na lyžařském výcviku, jsme odjeli na palubovku Nového Jičína. V omlazené sestavě si odbyl premiéru Ladislav Hlávka.
Soupeř, který je v tabulce poslední, nekladl žádný odpor. Do utkání zasáhlo všech 9 hráčů a všichni zaznamenali body.

BC Nový Jičín – BCM Olomouc 61:92

Waclawek 24, Pavlovič 13, Horák 13, Sedlák 11, Němčík 10, Sedláček 8, Hužva 6, Řezníček 5, Hlávka 2.

V neděli na hřišti Hladnova byla mrazivá atmosféra. V hale, která byla dobře větraná, bylo zhruba 10 stupňů . Začátek taky tak vypadal. Po 6 minutách hry byl stav 4:6.
V poločase jsme prohrávali o 3 body, přestože jsme byli lepším týmem. Trápil nás však obranný doskok. Nutili jsme soupeře dobrou obranou ke zbrklým a těžkým střelám, ale poté jsme jim dávali druhou a třetí šanci na zakončení.
Na začátku poslední čtvrtiny jsme soupeře útočně rozebrali a odskočili na rozdíl 11 bodů. Ale jakoby nám došel dech. Chybami a nepřesnostmi v přihrávkách a zakončeních soupeř dokázal náš náskok ukrajovat. V závěru jsme laxními fauly po nepozornosti v obraně dovolili dvakrát skórovat „AND1“.
Hladnov utkání otočil na rozdíl jednoho bodu.
3 vteřiny před koncem, po timeoutu, jsme vyhazovali na útočné polovině. Jakub Wáclawek měl na ruce vítěznou volnou trojku, která byla o 0,5 cm delší.