Muži „B“ po třech prodlouženích udolali Prostějov

Letní tělocvična v Prostějově byla pro hráče Bčka poslední roky nedobytnou tvrzí. Zvítězit se zde naposledy povedlo 6. 1. 2012, proto motivace prolomit pětileté čekání byla velká. V prvním vzájemném utkání sezóny si muži B poměrně snadno poradili na domácí palubovce se soupeřem z Prostějova 80:63 i proto vstupovali do zápasu jako mírný favorit.
Od úvodního rozskoku bylo jasné, že obě družstva čeká večerní páteční bitva o Proßnitz. Skóre se přelívalo ze strany na stranu. Po první kvartě měli navrch domácí, po druhé hostí. Ve čtvrté čtvrtině byl v plném průběhu litý boj. Létaly nesportovní, technické, i diskvalifikující…Pět hráčů nedohrálo. Sudí měli plné ruce práce udržet souboje v rámci pravidel. V zápalu boje si jeden z nich střihl 0,2 vteřiny před koncem základní hrací doby divadelní vsuvku ve stylu otce princezny Krasomily z Pyšné princezny. https://www.youtube.com/watch?v=E-qnaoEeaYY
Pro nás jen dobře!

Vyrovnaná koncovka vyústila v prodloužení. To už se zdálo být v jednu chvíli ztraceno, ale hráči Olomouce zapnuli motory a šestibodovou šňůrou se vrátili do utkání. První OT nerozhodlo. V druhém se opět misky vah přesouvaly z jedné na druhou, ale ani po 50 minutách čistého času zápas nenašel vítěze. Na tabuli svítilo 90:90, na hodinách půl desáté a zápas vstupoval do své poslední části. V ní už výborná obrana hostů, která dovolila soupeři pouhé tři body, rozhodla o vítězi strhujícího špílu. Po vyhecovaném, vybojovaném utkání, kdy občas padl i nějaký ten silnější výraz, si oba tábory podali ruce a poděkovali za krásnej zápas. A tak to má být!

Prostějov „B“ – UP Olomouc „B“ 93:100 (15:12, 32:34, 52:56, 67:67, 78:78, 90:90)

Hein 27b – 6/13 – 1×3, Petr 18b – 2/4 – 4×3, Linhart 17b – 5/8, Krhovský 11b – 2/4-1×3, Mikoláš 10b – 2×3, Skula 6b – 2/5, Saitz 4b, Obšil 4b, Kovařík 3b – 1/1, Záhora, Urbano.